Mašinci korak bliže polufinalu

178

U okviru petog vikenda Prve odbojkaške lige sastali su se prošlogodišnji šampioni, odbojkaši Mašinskog fakulteta i trećeplasirana ekipa Rudarsko-geološkog fakulteta. Obe ekipe igrale su na veoma visokom nivou i utakmica je prošla u znaku neizvesnosti.  Mašinci osvajaju utakmicu u tri seta, po setovima 2:1 ( 18:23; 25:19; 15:11).

Filip Dragović

Oba tima ulaze sigurno u meč. I jedna i druga ekipa su imale jedan cilj a to je da iz ovog meča izađu kao pobednici. Igrali su na sjajnom nivou. Rudari su se suprotstavljali mašincima sjajnim smečevima Milića i servisima Životića. Ali ni mašinci nisu zaostajali. Bubulj uzvraća  silovitim napadima a Marinković odličnim poenima iz igre. Usledila je rezultatska klackalica. Tek pri rezultatu 14:14, rudari preuzimaju vođstvo i prave rezultatsku razliku. Vezali su šest poena i došli do vođstva od 20:14. Mašinci pokušavaju da se povrate u igru, asom  Marinkovića i blokovima  Stanojlovića I Karadžića. Međutim, to nije bilo dovoljno da prekinu pohod rudara. Sa još nekoliko sjajnih poena  odbojkaši Rudarsko-geološkog fakulteta  osvajaju prvi set, rezultatom 25:21.

rgf odbojka

U drugi set sigurnije ulaze odbojkaši Mašinskog fakulteta. Na samom početku prave seriju od 5 poena. Rudari su zatražili tajm-aut. Međutim i posle kratkog predaha, rudari ne uspevaju da se konsoliduju i mašinci osvajaju još 3 uzastopna poena. Tek na 8 razlike, protivnička ekipa osvaja prvi poen. Usledili su dugi poeni koje je ostavala i jedna i druga strana. Obe ekipe su bile izuzetno jake ali je u ovom setu Mašinac pokazao šampionski duh. Vraćaju rudarima za izgubljeni prvi set, osvajajući ovaj rezultatom 25:19.

U trećem setu, borba je kulminirala. Obe ekipe su pokušale da ovaj set privedu kraju u svoju korist. Rudari su imali sjanog Životića koji je svojim smečevima zadavao muke mašincima. Ali i mašinci su mali sjajnog Arsenoskog I Bubulja.  Kao i u prvom setu usledila je rezultatska klackalica. Odbojkaši Mašinskog fakulteta odlepljuju se pri rezultatu 11:10. Asom Stanojlovića, sjajnim blokom Petrićevića i Marinkovića i koristeći greške rudara osvajaju poslednja 4 poena i iz ovog neizvesnog meča izlaze kao pobednici.

Statistika: Mašinski fakultet Rudarsko-geološki fakultet
Poeni iz igre                  26 25
Poeni iz bloka 6 7
As servis 5    5
Servis greške 6 7
Greške iz igre 12 14

Kapiten Mašinskog fakulteta, Ivan Bubulj smatra da su ostvarili veoma važan trijumf.
Čestitam protivničkoj ekipi i svojim saigračima na odigranoj utakmici. Zadovoljan sam našiom igrom i ovom utakmicom obezbedili smo plasman u polufinale, a tada je sve moguće”, rekao je Bubulj.