MAŠINCI IMUNI I NA FARMACEUTE

60

Drugo kolo studenske rukometne lige , u okviru grupe A, odigrali su rukometaši Mašinskog i Farmaceutskog  fakulteta. U ovoj zanimljivoj sportskoj predstavi pobedila je ekipa Mašinca. Bilo je 26:19.MAŠFARMA

Početak meča pripao je rukometašima Farmacije.  Serijom od 3:0 poremetili su redove Mašinskog fakulteta. Šest minuta se čekalo na prvi pogodak Mašinaca, pa nam to govori koliko su rukometaši Mašinskog fakulteta ušli nesigurno u meč. Već posle prvog gola, momci sa Mašinskog pronašli su pravu igru i u nastavku su pokazali da je nesigurnost sa početka meča bila samo trenutna. Ubrzo su prišli Farmaceutima na samo gol razlike.  Organizovanom igrom u napadu  izborili su izjednačenje, i u nastavku su konstantno bili u egalu sa Farmacijom. Farmaceuti su počeli da greše, ali su se i dalje pratili tempo momaka sa Mašinskog fakulteta. Igrao se gol za gol, sve do poslednjih minuta prvog poluvremena, kada su  se Mašinci napravili  razliku od dva gola i sa tom prednošću otišli  na odmor. Bilo je 12:10

I početak drugog dela   pripao je momcima Farmaceutskog fakulteta .Imali su vođstvo od  14:13, ali od tog trenutka Mašinci su zaigrali prepoznatljivu igru koja ih je krasila u prvom poluvremenu. Rukometašima Mašinca  sve je išlo lagano- organizovan napad ili kontra napad, potpuno je bilo svejedno za šta će se odlučiti, jer je realizacija istih bila odlična. Na drugoj strani Farmaceutski fakultet je ishitreno igrao u napadu, što je iznudilo promašaje  izgubljene lopte. Nisu mogli da se fokusiraju  i da konačno stanu na put raspoloženim Mašincima.

Ekipa Mašinskog fakulteta  osvojila je bodove. Konačan rezultat bio je 26:19.

Izvrsnu partiju u timu Mašinaca pružio je Stefan Dragaš, koji je zablistao u drugom poluvremenu u kojem je osam puta zatresao mrežu protivnika, a  Miljan Savković je bio najbolji u svojoj ekipi sa 6 postignutih  golova.