Mašinac ubedljiv protiv Filozofskog

264

U okviru šestog kola Lige univerziteta u Beogradu košarkaši Mašinskog fakulteta savladali su kolege sa Filozofskog fakulteta rezultatom 60:31 (23:4, 11:13, 14:4, 12:10). Meč je odigran u hali “Radivoj Korać”.

Meč je bolje otvorila ekipa Mašinskog fakulteta. Perković je već u prvom napadu ostao sam na ziceru posle odlične kretnje. Narednih osam poena mašinci su dali preko kontri koje filozofi nisu uspeli da zaustave. Danilović je brzim solo prodorom prošao kroz odbranu protivnika i uz koš izborio i dodatno slobodno bacanje koje je realizovao. Prve poene filozofima doneo je Nikolić preciznim šutem sa distance i prekinuo seriju protivnika .Zatim je Danilović postigao prvu trojku na meču čime je znatno uvećao prednost svoje ekipe. Do kraja prvog perioda Repac je postigao još jednu trojku,dok je Vujatović svojoj ekipi doneo još dva poena posle ofanzivnog skoka. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 23:4 za ekipu Mašinca.

U drugoj četvrtini mašinci su pokušali da nastave svoju igru ali trojka koju je postigao Vuković unela je nervozu u njihove redove. Par napada zaredom nisu uspeli da organizuju i počeli su da gube lopte iz napada u napad. Nikolić je potom iz step-beka pogodio trojku sa osam metara i tako uneo energiju u svoju ekipu. Odgovorio je na tu trojku Rakić istom merom ali nije dugo čekao Nikolić da uzvrati sa još jednom trojkom ovog puta posle neuspelog pik-en-rola. Mašinac se nekako konsolidovao iuspeo da učvrsti svoju odbranu ali napad nije funkcionisao. Garić je maestralno sa niskog posta uposlio Dimića koji je iz dotrčavanja lako realizovao zicer ali osim toga do poluvremena nisu uspeli da realizuju još neki napad. Filozofi ovakvu situaciju nisu uspeli da iskoriste na pravi način pa je rezultat na kraju prvog poluvremena bio 34:17 u korist ekipe Mašinca.

Miloš
Drugo poluvreme donelo je drugu sliku na teren hale Radivoj Korać. Gojak je doneo energiju svojoj ekipi, prvo je nad njim napravljen faul pri prodoru ali realizovao je samo jedno bacanje.  U narednom napadu iskusno je proigrao Dimića kojem nije bilo teško da loptu položi u koš. Posle izgubljene lopte mašinaca Nikolić je poveo kontru koju nije uspeo da završi jer ga je Miloš atraktivno blokirao. Ipak Nikolić je već u sledećoj kontri koju je poveo na čudan način flouterom postigao koš. Ekipa Mašinca nastavila je da poene skuplja iz kontri i tome je najviše doprineo Perković koji je u više navrata izveo koust-tu-koust i tako podizao prednost svoje ekipe. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 48:21 za ekipu Mašinskog fakulteta.

Poslednja deonica ove utakmice nije donela nova uzbuđenja. Filozofi nisu bili kreativni u napadu ali i odbrani nisu uspevali da postave što je mašincima donelo pregršt poena preko kontri. Gojak je nastavio da razigrava svoje saigrače, pogotovo Bojovića koji je zatrpavao koš protivnika. Filozofi su iskoristili u par navrata dekoncentrisanost mašinaca i preko kontri postigli lake poene. Ipak to nije bilo dovoljno jer je samo Vujatović pored Nikolića bio raspoložen u redovima filozofa. Do kraja meča Šapić je dao trojku od table iz skoro nemoguće situacije što je diglo na noge malobrojnu publiku u hali. Maestralnu loptu u narednom napadu Gojak je uputio Milošu preko celog terena i to je bila i poslednja akcija na ovoj utakmici. Na kraju ovog susreta rezultat je bio 60:31 za ekipu Mašinskog fakulteta.