Mašinac ubedljiv protiv Farmacije

121

Košarkaši Mašinskog fakulteta savladali su ekipu Farmaceutskog fakulteta rezultatom 82:32 (18:5, 19:11, 25:8, 20:8) u okviru SUUB lige. Mašinci su odigrali veoma dobro i tokom cele utakmice nisu dozvolili protivniku da ugrozi njihovu prednost. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Danilović sa 15 poena i šest asistencija, pratio ga je Garić sa 14 pogodaka. U suparničkoj ekipi Bogojević je postigao 17 poena, odnosno Đorđević 10.

Na početku utakmice Farmaceuti su poveli trojkom koju je positgao Milić. Posle uvodnih nekoliko promašaja, Mašinci su uspeli da dođu prvo do izjednačenja preko Danilovića koji je postigao trojku, a potom i do vođstva preko Garića koji je zakucao. Odbrana Mašinskog je funkcionisala dobro, te je posle jedne ukradene lopte Perković istrčao kontru i zakucao. Momci sa Mašinskog fakulteta su kontrolisali skok i onemogućili igru pod košem svom protivniku. Na kraju četvrtine, rezultat je glasio 18:5 za Mašinski.

17554612_1940192669600466_620676650_n (1)

U drugi period, Mašinski je ušao trojkom koju je postigao Rakić, da bi posle njega poentirao Vereš. Farmaceuti su se konsolidovali i zaigrali bolje, te poentirali preko Bogojevića dva puta od čega je jedna bila trojka sa osam metara uz faul. Pratio ga je još i Đorđević sa četiri ubačena poena u ovoj deonici. Iako su bili napadački efikasniji nego u prvom delu, Farmaceuti su i dalje bili u zaostatku, koji je na poluvremenu iznosio 21 poen (37:16).

Ukradene lopte 4 2

Drugo poluvreme je dosta podsećalo na prvo. Mašinac je igrao odbranu voema dobro i iz kontri postizao lake poene. Proradio je i ofanzivni skok, a na ovu igru Farmaceuti nisu imali odgovor. Bojović je otvorio poenima drugo poluvreme, a pratili su ga trojkama Danilović i Repac. Jedini raspoloženi igrač ekipe Farmacije je u prvom poluvremenu, Bogojević, je potom postigao nove dve trojke, ali to nije previše pomoglo njegovom timu. Takođe, problemi u organizaciji napada Farmaceuta su bili veliki, te nisu imali dobre pozicije i otvorene šuteve nego su morali pojedinačno da rešavaju napade. Ovu četvrtinu je Mašinski dobio rezultatom 25:8 i mirno ušao u poslednju deonicu.