Mašinac odbranio titulu

549

Mašinski fakultet i ove godine osvojio je zlato nakon što je savladao Fakultet organizacionih nauka rezultatom 50:45 (7:12, 15:8, 9:10, 8:9 (0:0, 11:6)) u okviru USSB kupa i tako odbranio titulu i postao šampion za 2022. godinu. Marković je sa upisanih 17 poena vodio svoju ekipu do pobede, kao i njegov saigrač Perković sa 12 upisanih poena i 8 skokova.Najistaknutiji iz tabora protivničke ekipe bio je Pešić koji je svom timu doneo 13 poena.

Prvi napad pripao je ekipi FON-a koji je uspešno iskoristio Virijević precizno šutirajući za tri, uz asistenciju Šinika. Pešić je u sledećem trenutku sabotirao Virijevića na šutu  za dva i time mu obezbedio slobodna bacanja, u kojima je ovaj isti igrač bio precizan (2:3). Na polovini prve deonice Dilparić precizno je šutirao sa poludistance i postigao nove poene. Marković je upisao lake poene pod košem, dok je njegov saigrač Perković postigao prvu trojku za svoju ekipu, na ovom finalnom susretu. Poslednja dva minuta igre obeležio je Božičković koji je vezao dve dvojke i Bulat koji bio precizan sa linije penala. Rezultat na kraju prve deonice bio je 7:12.

Mijušković V.

Markovićevim preciznim šutem sa linije 3.75 otvorena je druga četvrtina utakmice. Međutim, isti igrač je u narednom trenutku bio precizan za jedno od dva slobodna bacanja. Na skoku je sačekao Šinik koji je neuspešno šutirao za tri. Božičković je napravio faul nad Perkovićem i time osigurao još dva poena protivnicima sa linije slobodnog bacanja, nakon čega dolazi do izjednačenja rezultata (12:12). Fonovac Šinik bio je precizan za dva uz asistenciju Petrovića, koji je potom napravio faul. Todorović preciznim šutiranjem ponovo je doveo do izjednačenja, međutim Pešić nije oklevao, šutnuo je za tri i postigao nove poene (17:14). Usledila je igra koš za koš do kraja prvog poluvremena. Vejrović uz asistenciju Mrđe postigao je nova tri poena, a na drugoj strani Šinikova asistencija pomogla je Pešiću da obezbedi tri poena. Usled faula Virijevića, Marković je sa linije slobodnih bacanja bio precizan za dva od tri. Nakon što je Vejrović bio precizan za dva plus jedan, ekipa FON-a zatražila je tajm-aut. Do kraja četvrtine ostalo je samo deset sekundi, međutim Virijević nije uspeo u svojoj nameri da ostvari još tri poena i na poluvreme su otišli rezultatom 22:20.

Prvi minut drugog dela finalne utakmice obeležen je preciznim šutem za tri fonovca Šinika. Nakon prve timske greške Stojanovića, Virijević je bio precizan našutu za jedno slobodno bacanje. S obzirom da je drugo promašio, Marković je sačekao na skoku i prodorom postigao nove poene za svoj tim (24:24). Božičković je precizno šutirao za tri uz asistenciju Pešića. Međutim Marković je ponavio istu akciju kao u prethodnom napadu i postigao još dva poena (26:27). Na polovini treće deonice Perković je bio precizan za tri. Košarkaši FON-a zatražili su tajm-aut. Perković je bio čvrst u odbrani i sačuvao koš od Pešićevog napada. Potom je Pešić imao seriju od dva uzastopna slobodna bacanja usled faulova Kovačevića i Todorovića. Bio je precizan za tri od četiri (31:30). U poslednjoj sekundi Stojanović je šutirao za tri, međutim nije obezbedio nove poene. Rezultat na kraju treće četvrtine bio je 31:30.

Ukradene lopte 6 6

U poslednjoj deonici vezala su se slobodna bacanja zbog timskih grešaka igrača FON-a. Prve poene ove deonice za FON donosi Pešić preciznim šutem sa poludistance. Marković uzastopno promašuje za tri. U prvom slobodnom bacanju Todorović je bio precizan. Na drugoj polovini terena Mašinac je primio lak koš od strane Virijevića. Vejrović je bio precizan u jednom slobodnom bacanju, od dva. Na skoku ga je sačekao Pešić koji je asistirao Šiniku za tri, a potom je Mašinac zatražio kratku pauzu (34:37). Nakon tajm-auta Kojadinović je faulirao Todorovića i obezbedio mu dva slobodna bacanju u kojima je bio precizan. Božičković neprecizno šutira za tri i rezultatom 37:37 odlaze na još jednu kratku pauzu. Bilo je napeto do samog kraja. Nakon pauze Perković je dobio priliku da preuzme vođstvo slobodnim bacanjima, što je on i realizovao. Međutim, brzom akcijom Dilparićeve asistencije i Šinikovim preciznim šutom sa linije penala, došlo je do izjednačenja, a drugo poluvreme završilo se rezultatom 39:39.

Usledio je prvi produžetak finalne završnice u kom je odbrana bila čvrsta sa obe strane, te nijedna ekipa nije uspela da obezbedi poene i pobedu u ova dva minuta.

Statistika FON-a
  Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Defanzivni skokovi Ofanzivni skokovi Ukradene lopte Izgubljene lopte Asistencije Blokade