Mašinac došao do bodova u šok završnici !

119

Košarkaši Mašinskog fakulteta dobili su ekipu Biologije poenom 37-38 ( 10-6 , 1-11 , 16-7, 10-14 ) u derbi meču trećeg kola grupe A druge univerzitetske košarkaške lige.

Untitled5

Meč je počeo brzopleto, obe ekipe su imale po 6 izgubljenih lopti u prvoj četvrtini, U takvoj igri Biolozi su se bolje snašli, pa su na kraju prve četvrtine zahvaljujući dobrom šutu za 3 imali 4 poena prednosti.

U drugoj četvrtini Mašinac je preokrenuo rezultat. Biolozi su igrali grublje nego u prvom periodu, pa je Mašinac u drugoj deonici čak 7 poena postigao sa linije slobodnih bacanja. Narastajuća prednost Mašinca unela je nervozu u redove Biologa. Pred kraj četvrtine to je kulminiralo tehničkom greškom i isključenjem bela Biologije Džebrića.

Biologija je smirenije i mnogo povezanije ušla u treću četvrtinu. Postigli su čak 16 poena u trećem periodu, prvenstveno zahvaljujući Simeunoviću i Barišiću koji su se istakli sa po 5 postignutih poena u ovoj deonici. Zanimljivo je napomenuti da se posle forsiranja individualnih akcija u prvom poluvremenu tek u trećoj četvrtini videla prva asistencija na meču.

Poslednja deonica je počela sa 3 poena Tice (ulaz i pogođeno slobodno bacanje) pa je prednost Biologa u tom trenutku bila sigurnih 6 razlike. Tada se Mašinac vraća u igru. Prvo Grbović pogađa 2 slobodna bacanja, zatim Klarić posle pogotka za 2 poena krade loptu i u kontri polaže loptu za izjednačenje – 30-30 ! Trener Biologije u tom trenutku je primoran da zatraži tajmaut, ne bi li smirio svoje igrače i pripremio ih za neizvesnu završnicu. Grbović u samoj završnici pogađa trojku za vođstvo Mašinskog fakulteta 36-34, zatim Mašinac uspeva da se odbrani ali im sledeći napad ističe bez upućenog šuta pa tako Biolozi ostaju u igri. U neorganizovanom napadu Barišić pogađa trojku preko ruke i na 4.7 sekundi do kraja dovodi svoju ekipu u vođstvo . Ipak, posle tajmauta Mašinca, lopta odmah ide ispod koša gde se Novković dobro snalazi i poenima ispod koša donosi pobedu Mašinskom fakultetu! Biolozima je ostala jedna sekunda, nisu imali tajmaute na raspolaganju pa je Barišić probao trojkom sa celog terena. Iako je bio blizu, nije pogodio, pa je pobeda ipak otišla Mašincima.

Najefikasniji na meču bio je košarkaš Biološkog fakulteta Barišić sa 11 poena, dok je u redovima Mašinskog fakulteta najefikasniji bio Grbović sa 10 poena. Ipak možda i najzaslužniji za preokret i pobedu Mašinca jeste Klarić koji je poenima i dobrom odbranom u finišu pokrenuo svoje saigrače.

Untitled6

Prethodni tekstGeolozi pronašli prve bodove
Naredni tekstŠumari oborili Farmaciju
SPORTINDEKS je web magazin koji ima za cilj da promoviše stvari koje nikako ne mogu da nađu zajednički jezik – sport i visoko obrazovanje. Naš cilj je da napravimo portal koji bi omogućio studentima da daju svoje viđenje sporta u našoj zemlji i da, koliko je moguće, podstakne neke promene.