Mašinac bez poraza

358

Mašinski fakultet slavio je u nad ekipom Arhitektonskog  rezultatom 81:60 (19:16;9:11;29:14;24:18) fakulteta u petom kolu Lige univerziteta u Beogradu. Najkorisniji iz tabora pobedničke ekipe bio Vereš sa ubačenih 19 poena, dok se na drugoj strani najviše istakao Čulić sa 15 poena.

Tokom prvog poluvremena u hali „Radivoj Korać“ viđena je egal igra. Košarkaši obe ekipe su bili podjednako uspešni kako u napadu, tako i u odbrani. Ekipa Mašinskog fakulteta tokom prve četvrtine forsirala je šut za tri poena, a bili su precizni dva puta od ukupno šest pokušaja. Danilović i Papić su upisali po 5 poena, a po tri poena ubacili su Vejinović, Vereš i Mrđa. Na drugoj strani najrazigraniji su bili Čulić i Nastić sa po 6 poena, a 3 je dodao Dragović. Rezultat na kraju prvih osam minuta bio je 19:15 u korist Mašinca.

Iako je arhitektama rezultatski pripala druga deonica, prednost koju su košarkaši Mašinskog fakulteta stekli u prvoj četvrtini im je obezbedila vođstvo do kraja utakmice. Iz ekipe Arhitektonskog fakulteta „razbudio se“ Jelić sa 6 poena, dok je 5 ubacio Natić. Na drugoj strani siguran je opet bio Danilović sa 5 poena, a po dva su upisali Vereš i Papić. Na kraju prvog poluvremena na semaforu je stajalo 28:26 za pobedničku ekipu.

34 Papić

Treća četvrtina apsolutno je u svakom segmentu pripala Mašincu koji je postigao 29 poena. Predvođeni Verešom ekipa Mašinskog fakulteta povećala je svoju prenost i mirno privela kraju utakmicu. Igrali su sigurno u napadu i čvrsto u odbani, pa su se protivnici mučili za svaki poen.

Do kraja utakmice u listu strelaca su se za ekipu Mašinca upisali Nišević i Radivojević, a za arhitekte Milanković. Ekipa Mašinskog fakulteta slavila je rezultatom 81:60, a najzapaženiji igrač Vereš sumirao je utiske sa meča. „Iako smo igrali u mešovitom sastavu, momci su pokazali karakter i dokazali da mogu da igraju na vrhunskom nivou i veoma sam zadovoljan utakmicom“, rekao je Vereš.