Mala škola futsala Pravnog fakulteta

324

Futsaleri Pravnog fakulteta ubedljivo su savladali Mašinski fakultet rezultatom – 7:1 (4:0) u okiviru 10 . kola SUUB lige. Susret u hali Rakovica obeležila je kvalitetna timska igra pravnika, koji su surovo kaznili svaku grešku protivnika i rutinski ubeležili deseti uzastopni trijumf u ligi Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu.

Od samog početka je bilo evidentno da su pravnici na sasvim drugom nivou u odnosu na futsalere Mašinskog fakulteta i jedino pitanje koje se postavljalo je sa koliko golova razlike će biti završen meč. Drugi minut je doneo prvi gol za Pravni. Brkić je asistirao za Petrova, koji je efektnim udarcem špicem pogodio mrežu mašinaca. Usledio je period igre u kom je Mašinski odolevao, pre svega zahvaljujući organizovanoj odbrani. Veliku šansu za novi gol imao je Petrov, ali loptu je sa gol linije izbacio požrtvovani Simić. Ipak Pravnici su u samo tri minuta slomili otpor mašinaca i rešili pitanje pobednika. Prvo je Petrov iskoristio poigravanje u odbrani mašinaca, da bi minut kasnije Nikola Ristanović povisio na 3:0. Perfektno prvo poluvreme pravnika potvrdio je Jovan Ristanović, posle brze kontre i pravovremenog pasa Frica – 4:0.

Mašinski je u prvom minutu drugog dela pokazao da je sa razlogom ekipa koja pretenduje na treće mesto grupe B. Simić je ispratio pas saigrača, izdržao kontakt i uz malo sreće savladao golmana Pravnog za – 4:1. Odgovor pravnika bio je surov. Na delu su pokazali šta znači uigransot i majstorstvo igranja futsala. Školsku akciju, lidera grupe B, krunisao je golom Vićić, nakon idealnog pasa Brkića – koji je time došao do druge asistencije. Finiš utakmice obeležio je inspirisani Jovan Ristanović, koji se u poslednjih dva minuta, upisao još dva puta u listu strelaca. Posebno lep je bio drugi pogodak: Ristanović je “promešao“ kompletnu odbranu mašinskog, predriblao golmana i rutinski sproveo loptu u mrežu za ubedljivu pobedu Pravnog fakulteta – 7:1.

Pravnici su ostali jedina neporažena ekipa u dosadašnjem delu takmičenja i tako potvrdili da su prvi favoriti za osvajanje lige Sportskog udruženja univerziteta u Beogradu.

Prethodni tekstETF servisom do pobede
Naredni tekstFON dominantno do pobede
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.