Ljiljak + Radović = trijumf

400

Košarkašice Mašinskog fakulteta upisale su ubedljiv trijumf nad Farmaceutskim fakultetom rezultatom 48:25 (14:4, 16:4, 13:8, 5:9), u okviru trećeg vikenda SUUB lige. Ekipu u plavoj opremi do pobede su predvodile Maja Ljiljak (18 poena, 6 asistencija) i Marina Radović (12 p, 5 sk), koje su se sjajno dopunjavale tokom čitavog meča.

Ekipa iz Kraljice Marije je od starta zaigrala silovito. Od prvog minuta do izražaja su dolazile kreativnost Maje Ljiljak i odlična odbrana i poeni u tranziciji Marine Radović. Upravo je pomenuti tandem nanizao nekoliko pogodaka, što sa poludistance, što prodorima, kojima je njihova ekipa stekla dvocifrenu prednost već u prvoj deonici. Sa druge strane, farmaceutkinje nisu imale odgovor na dobro postavljenu odbranu protivnica, koje su ih naterale na čak pet izgubljenih lopti u ovom periodu.

U drugoj četvrtini defanzivna pripravnost Mašinskog fakulteta je takođe bila na visokom nivou. Izabranice Nikole Repca su odlično branile “1 na 1” situacije, u kojima se posebno istakla Radović sa nekoliko ukradenih lopti iz kojih su proistekli laki poeni iz kontre. Na sve to se nadovezala Ljiljak, koja je sa nekoliko pravovremenih dodavanja demonstrirala zavidan pregled igre. Takođe, plejmejker Mašinca se “šunjao” oko blokova i naskocima sa poludistance podupirao ubedljivo vođstvo svog tima, što je rezultiralo ubedljvim vođstvom na poluvremenu (30:8).

U nastavku utakmice Ljiljak je karakterističnim provlačenjem oko blokova nastavila da zadaje muke protivnicama. Pratila ju je Radović sa nekoliko preciznih šuteva spolja. Farmaceutkinje su odgovorile nešto efikasnijom igrom u odnosu na prvo poluvreme a Stanković i Jelovac su sprečile protivničku ekipu da ode na +30 do kraja trećeg kvartala.

S obzirom da su prošlogodišnje osvajačice bronze obezbedile pozamašnu zalihu poena pred poslednju deonicu (43:16), intenzitet u napadu i odbrani je bio znatno slabiji u odnosu na prethodne periode igre. Takođe, ubedljiva prednost je poslužila treneru Repcu da odmori okosnicu tima i pruži šansu ostalim igračicama iz rostera. Njegova ekipa je u četvrtoj četvrtini postigla svega pet poena, ali ni to nije bilo dovoljno farmaceutkinjama da spuste razliku na ispod 20 poena zaostatka. Napadačka dekoncentracija pratila je ovu ekipu do kraja utakmice, tako a je ubedljiv poraz bio neminovan.

Kapiten i organizator igre Mašinskog fakulteta, Maja Ljiljak smatra da je silovit start utakmice bio od ključnog značaja za trijumf: “Od početka smo zaigrale čvrsto u odbrani što nam je donelo lake poene u napadu. Šut nas je takođe poslužio, pomoću čega smo uspele da obezbedimo i održimo ubedljivo vođstvo do kraja utakmice”, saopštila je Ljiljak.

Prethodni tekstFilološkom pobeda u derbiju kola
Naredni tekstOd studenstke lige do Crvene zvezde

Student druge godine novinarstva na Fakultetu za medije i komunikacije. Zaljubljenik u košarku i fudbal. Životna želja mi je da spojim posao i hobi i da izveštavam sa međunarodnih klupskih ili reprezentativnih takmičenja u pomenutim sportovima.