Lazović za pobedu i direktan prolazak u četvrtfinale

199

U borbi za direktan prolaz u četvrtfinale košarkaši Elektrotehničkog fakulteta savladali su ekipu Poljoprivrednog fakulteta rezultatom 53:52 (15:9, 10:14, 12:15, 16:14) , u okviru 15 vikenda SUUB lige. Ekipa ETF-a je imala više sreće u neizvesnoj završnici , jer igrači Poljoprivrede, Antić, Doljić i Popović, nisu bili precizni.

Inženjeri su počeli sigurnije i napravili su seriju od 10:4, a najzaslužniji za nju bio je Lazović, koji je pogodio dve trojke. Na drugoj strani, najbolji igrač Poljoprivrede Popović ušao je u meč nešto lošije sa dve uzastopno promašene trojke. Do kraja četvrtine Lazović je nastavio da teroriše koš protivnika i postigao još pet poena, sve ukupno 11 u ovoj četvrtini, dok je kod protivnika Popović ušao u neki ritam i pogodio pet poena, uz jedan koš faul. Rezultat posle uvodnih osam minuta iznosio je 15:9 u korist ETF-a.

Nastavak donosi organizovaniju igru Poljoprivrednog fakulteta i to je odmah rezultiralo topljenjem prednosti igrač iz Bulevara kralja Aleksandra. Poljoprivrednici su pre svega počeli da igraju mnogo tečnije u napadu, gde se tražila najbolja pozicija za završetak akcije. Najraspoloženiji u ovom periodu bio je Doljić, koji je učestvovao i kod najlepše akcije na meču kao asistent Janjuševiću koji je u vazduhu primio i smestio lotu koš. Centralna figura kod Elektrotehničara, u ovoj četvrtini,  bio je Kesić koje je postigao šest poena i uz to imao još dva ofanzivna i jedan defanzivni skok, kao i jednu asistenciju. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 25:23 za ETF.

Posle pauze igralo se koš za koš. Poljoprivrednici su, iz igre, pogađali isključivo van linije 6,75, 4/10. Sa druge strane protivnici su dobro ušli u drugo poluvreme sa pet vezanih poena, jednom trojkom Milića i dva slobodna bacanja Lazovića, ali u nastavku četvrtine su pogodili još samo dva šuta i to oba puta Zdravković sa poludistance. U 24 minutu trojkom Janjuševića Poljoprivredni prvi put dolazi do prednosti od 38:37, i time se završava treća četvrtina.

Pola koša prednosti na strani Poljoprivrednog fakulteta, pred start četvrte četvrtine obećavalo je uzbudljivu završnicu meča. Obe ekipe su dosta sigurno krenule u odlučujuću period, tako da je na polovini četvrtine rezultat bio nerešen 8:8. U tom periodu precizni su bili Pistić, Lazović , Kesić, Stojanović, Antić, Eraković i Popović. Sama završnica utakmice je protekla u tri  promašena otvorena šuta Antić, Doljić i Popovića dok je kod protivnika sigurno izveo oba slobodna bacanja Stanoslović i postavio konačan rezultat 53:52.

Predvodnik ekipe ETF-a Lazović, u vidno raspoloženom stanju, izneo je svoje utiske posle direktnog prolaska u četvrtfinale. ” Ušli smo dobro u utakmicu i napravili razliku međutim, u nastavku smo se malo opustili što je svakako pomoglo izuzetno kvalitetnoj ekipi Poljoprivrednog fakulteta da se vrati u meč.  Mislim da je utakmica bila izuzetno dobra i da je svaki član moje ekipe dao sveo od sebe, tako da je ovo pre svega timska pobeda,” naglasio je Lazović.

Prethodni tekstFON na krilima Tomaševićeve i Jerkićeve do nove pobede
Naredni tekstSaobraćajci u penal završnici srušili Gradjevinare!
Student sam Fakulteta političkih nauka, smer novinarstvo. Ukoliko se jednog dana definitivno odlučim da budem sportski novinar, želeo bih da pratim košarku, kao svoj omiljeni sport i sport kojem sam posvetio sedam godina intezivnih treninga. Cilj koji bih voleo da ostvarim jeste da jednog dana komentarišem derbi sa koleginicom.