Lazović ključ koji otvara vrata polufinala ETF-u!

226

Košarkaši Elektrotehničkog fakulteta plasirali su se u polufinale SUUB lige pobedom nad Ekonomskim fakultetom 59:50 (13:12, 17:13, 15:15, 14:10). ETF-ovci su vodili tokom većeg dela utakmice, ali su studenti Ekonomskog uspeli da im priđu, te čak povedu u poslednjoj četvrtini. To ipak nije bilo dovoljno kako bi ekonomsiti potpuno preokrenuli, pa su elektrotehničari mirnom igrom priveli meč kraju.

Milić je na početku meča pogodio za vođstvo ETF-a. a na to su se nadovezali Jablan i Kesić za 5:0. Ekonomisti su slabo ušli u meč, promašili su prvih sedam šuteva, a prve poene im je doneo Veličković. Odmah posle ovog pogotka krilnog centra EKOF-a, protiv ovog tima je dosuđena nesportska lična greška. Lazović je, međutim, iskoristio jedan od dva penala, a ni iz ekstra poseda ETF nije uspeo da poentira. Bulajić je potom trojkom doneo izjednačenje ekonomiji (5:5), a zatim je usledio nešto neefikasniji period u ovom delu igre. Obe igre su promašivale, ali je odbrana na oba kraja parketa bila na visokom nivou. Nije bilo lakih poena. Do kraja četvrtine, elektrotehničari su ubacili osam, a Ekonomski fakultet sedam poena, te je na kraju uvodnog perioda bilo 13:12 u korist Elektrotehničkog fakulteta.

Početak druge četvrtine je obeležila serija 6:2 ETF-a i vođstvo 19:14. Na ovaj nalet ETF-ovaca su ekonomisti reagovali tajm-autom. Posle minuta pauze, dosuđen je novi nesportski faul protiv tima Ekonomskog fakulteta. Ovu priliku da još više uvećaju prednost, elektrotehničari nisu iskoristili, budući da su promašili oba slobodna bacanja, a nisu pogodili ni posle dodatnog napada. To su ekonomsitit iskoristili kako bi napravili seriju 8:3 i tako došli do izjednačenja (22:22) na četiri minuta do kraja poluvremena. Međutim, ova slabija sekvenca nije previše uzdrmala ETF, koji je preko Lazovića i njegovih šest uzastopnih poena uspeo da vrati prednost na svoju stranu. Gavrilović je održavao svoju ekipu u igri, a imao je pomoć u Veličkoviću. Na kraju prvog poluvremena, ETF-ovci su imali pet poena prednosti, 30:25.

Treća četvrtina bila je najneizvesnija u ovom meču. Slavković je vezao četiri poena početkom ovog perioda, a Radosavljević je pogodio i tako održao prednost Elektrotehničkog fakulteta. Timovi su igrali jako u odbrani, a to se videlo u činjenici da nijedan od njih nije mogao da napravi ozbiljniju seriju i tako se odvoji. Jablan i Radosavljević su pogodili za ETF, a na drugoj strani su u poenterskim ulogama bili Bulajić i Veličković koji su doneli prvu prednost Ekonomskom fakultetu na ovom meču (37:35 za ekonomiste). Ona, međutim, nije bila dugog daha, pošto je Lazović pogodio oba slobodna bacanja i vratio utakmicu u egal. Gavrilović je u sledećem napadu realizovao jedan od dva penala (38:37 za EKOF), a Jablan je posle prodora uspeo da iznudi faul i pontira za 40:38. Veličković donosi novo izjednačenje ekonomistima, a potom sledi mini serija 5:0 za ETF. Prvo je Lazović pogodio dvojku, a onda je Milić poentirao van linije 6,75 i tako doneo novih plus pet na stranu Elektrotehničkog fakulteta pred početak završnog perioda (45:40).

Poslednja deonica je počela pogocima Veličkovića sa linije penala. To su, ujedno, bili jedini poeni u prvih dva i po minuta ove četvrtine. Posle slabog starta završnog kvartala, ETF-ovci su zatražili tajm-aut.  Bulajić posle minuta pauze pogađa trojku za novo izjednačenje (45:45), a Kesić je potom poentirao i vratio svom timu plus dva (47:45). Bulajić je u sledećem napadu fauliran na šutu za tri poena, ali nije uspeo da donese sa linije penala vođstvo EKOF-u, pošto je pogodio jedno od tri slobodna bacanja (47:46). Međutim, što nije uspeo Bulajić, jeste Veličković koji je pogodio oba penala za 48:47 u korist Ekonomskog fakulteta. Zdravković je, na drugoj strani, uspeo da poentira uz faul, pa je ekipa Elektrotehničkog fakulteta ponovo bila u prednosti (50:48). U sledećem napadu, u korist elektrotehničara je dosuđena nova nesportska lična greška, a Lazović je uspeo da pogodi oba slobodna bacanja i pogodi posle lopte sa strane za njegovu ekipu (54:48). Isti igrač je uzeo loptu u ruke tokom završnice utakmice, te na taj način rešio pitanje pobednika ovog četvrtfinalog okršaja. Istakao se i jednom odličnom rampom pri kraju meča kada je onemogućio protivnike da smanje prednost. Nije samo loša odbrana onemogućila EKOF da dođe do pobede. Pošto im je dosuđena nesportska lična greška, treća na ovoj utakmici, ekonomisti su postigli dva poena. Promašili su sedam uzastopnih slobodnih bacanja, uz šest trojki. Krajnji rezultat bio je 59:50 za Elektrotehnički fakultet.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Lazović sa 22 poena, dok su se u timu Ekonomskog fakulteta najviše istakli Gavrilović sa 15 koševa i Veličković sa 11.

Bek Elektrotehničkog fakultet Lazović istakao je da je njegov tim ušao dekoncetrisano u meč, ali da je na kraju skupio hrabrosti i izborio polufinalni duel: “Nešto smo ušli dekoncentrisano i sa malo energije u utakmicu. Mučili smo se. Onda smo na kraju skupili hrabrosti i prelomili. Veoma nam je drago, ovo je prvo polufinale za fakultet i veoma sam srećan zbog toga”, završio je Lazović.