Lavovi i Ajaks podelili plen

5

Loš početak za ekipu Ajaksa, u prvom minutu postigli su autogol i Lavovi dolaze do brzogvođstva. Nakon ekspresno primljenog gola, ekipa Ajaksa je konsolidovala svoje redove i počela da napada. U šestom minutu je Vladimir Momirović istrčao kontra napad, dobio pravovremenu loptu i savladao golmana Lavova za izjednačenje. Ajaks je znatno poboljšao igru u nastavku prvog poluvremena što je rezultiralo pogotkom Branka Gudalovića. On je ubačenu loptu sa strane veoma atraktivno petom prosledio iza leđa golmana Lavova i doneo svojoj ekipi prednost od 2:1. U prvom napadu nakon primljenog gola dosuđen je korner za Lavove. Momirović je oštro po zemlji poslao loptu u peterac Ajaksa, a Nebojša Drinić je zakucao pod prečku i vratio rezultatsku neizvesnost.

U drugom delu igre ne toliko uzbudljiva utakmica. U 14. minutu šutira Nikola Veselinović iz odbitka i uz malo sreće postiže pogodak i donosi preokret Lavovima. Nakon ovog gola Lavovi su pokušali da čuvaju prednost, nisu napadali i vrebali su svoju šansu iz kontre. To im se obilo o glavu jer je Mitrović izjednačio minut pre kraja utakmice. On je šutirao ispod golmana Ajaksa, lopta nije zatresla mrežu ali je celim obimom prešla gol liniju što je bilo dovoljno sudiji Filipu Sabu da pokaže na centar. Ajaks je mogao i da pobedi da je Aleksandar Stanković bolje reagovao nekoliko trenutaka pre poslednjeg sudijskog zvižduka. On je ostao sam sa golmanom ali je šutirao pored stative pa je rezultat ostao 3:3.