“LA FAMILIA” EKSPRES PROTUTNJAO DO FINALA

753

Košarkaši Tehnološko-metalurškog fakulteta plasirali su se u finale SUUB lige pobedom nad ekipom Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 66:53 (15:13, 18:12, 21:12, 12:16). Izabranike Nikole Jovića do borbe za zlato odveli su Mitrović (13 poena) i Pejčinović (11p, 9 sk) ali i sjajna timska odbrana, koja je posebno došla do izražaja u prvom poluvremenu. Meč je prelomljen u trećoj četvrtini nakon sjajnog šuterskog performansa Mitrovića. Kod poraženih se istakao Zdravković sa 18 poena.

U prvoj četvrtini viđena je rovovska borba polufinalista. Protagonisti polufinala su se pošteno oznojili za svaki koš a najveća prednost TMF-a u ovom delu igre nije prelazila više od dva poseda. Prvih 10 minuta obeležili su čvrsti dueli i pregršt faulova. Obe ekipe su bile u potrazi za pravim napadačkim ritmom, tako da su “pucačina” i efikasna napadačka košarka u ovom delu igre izostale. S obzirom da šut za tri poena nije funkcionisao, TMF se oslanjao na unutrašnju igru i napad na koš, preko Pejčinovića i Pejovića, dok je jedini pogodak spolja postigao Milosavljević. Kada je reč o odbrambenim segmentu, utisak je da je timska igra TMF-a bolje funkcionisala, jer se ETF znatno više mučio na putu do koša.  Konstantnim punjenjem reketa, pravovremenim iskakanjima, preuzimanjima i udvajanjima, TMF-ovci su sužavali prostor za napadačko delovanje protivnika. Perimetarske barikade trenera Jovića uspeo je da probije Radosavljević sa dve pogođene trojke u finišu četvrtine, čime je održao rezultatski priključak pred nastavak.

U drugoj deonici momci u beloj opremi i dalje su tražili pravu šutersku formulu. Ulazak Janaćkovića u igru prodrmao je TMF-ovce, koji su zahvaljujući njegovim trojkama i protrčavanjem uz čeonu liniju stekli dvocifrenu prednost prvi put na meču (29:19). Nije se dugo čekalo na reakciju druge strane koja je preko Kesića i Perkovića odgovorila serijom 6:0 (29:25). Čim je ETF došao do daha, ponovo se aktivirao TMF-ov defanzivni “topli zec” kroz kojeg su provukli protivnika, čime je sprečeno ugrožavanje vođstva. Pored dobre odbrane, serija je prekinuta pogocima Pejčinovića i Živanića, kojima je ekipa iz Karnegijeve 4 obezbedila +8 (33:25) pred odlazak na odmor.

Treći kvartal predstavljao je prekretnicu ove utakmice. TMF je uspostavio pravi šuterski ritam, pogodivši pet puta sa linije 6, 75 u ovom periodu. Inicijator naleta i ključni čovek bio je Mitrović, koji je u trećoj četvrtini postigao 11 poena, od toga tri trojke, čime je pomogao saigračima da povrate dvocifrenu prednost, a nedugo zatim i da je dupliraju (54:33). Aktuelni vicešampioni su nastavili da primenjuju agresivnu igru u odbrani, kojom su naterali protivnika da se pomuči za svaki koš. O tome najbolje svedoči podatak da je ETF polovinu poena u ovoj deonici postigao sa linije slobodnih bacanja.
U poslednjih 10 minuta intenzitet u napadu TMF-a je opao u odnosu na ostatak utakmice, s obzirom da ova ekipa od starta poslednje deonice puna tri minuta nije uspevala da poentira, što su električari pokušali da iskoriste i serijom 8:0 preko Ristića i Zdravkovića prišli na jednocifrenu razliku (54:45). Pejčinović je prekinuo seriju protivnika pogotkom uz faul, čime je vratio dvocifrenu prednost svom timu. Promašaji TMF-a su nastavljeni, ali kad god bi dvocifrena prednost bila ugrožena, Jovićevi izabranici bi odgovarali “2+1” pogocima ili trojkama preko Jankovića i Pejovića, čime su “ubili u pojam” protivnika i trasirali put u finale.

Čovek koji je prelomio meč, Antonije Mitrović složio se sa konstatacijom da je  utakmica bila izuzetno iscrpljujuća. “Slabije smo otvorili utakmicu u napadu. Nije bilo lako, s obzirom da se u prvoj četvrtini igralo koš za koš. Ipak, kada smo stabilizovali igru u odbrani i pogodili otvorene šuteve uspeli smo da se odlepimo, što je rezultiralo većom razlikom. Stigao nas je umor pred poslednju četvrtinu, ali uprkos tome nismo dozvolili portivniku da ugrozi prednost. Ne preostaje nam ništa drugo nego da se što bolje uigramo i taktički pripremimo za finale”, naglasio je Mitrović.

Prethodni tekstPravnice posle pola decenije u polufinalu
Naredni tekstFSFV NAPADA TROFEJ!
Student novinarstva na Fakultetu za medije i komunikacije i zaljubljenik u košarku. Životna želja mi je da spojim posao i hobi i da izveštavam sa međunarodnih klupskih ili reprezentativnih takmičenja u pomenutom sportu.