KPA zna put do pobede

557

Rukometaši Kriminalističko policijske akademije pobedili su Geografski fakultet u okviru USSB lige – 22:16(12:7).  Andrija Stojanović je nosio Kriminalistiku do pobede sa 10 postignutih golova, dok je u poraženom taboru Janko Petrović sa 7 golova bio najefikasniji.

Ćorić  Jevremović

Vrlo sadržajno prvo poluvreme počelo je lepim golom iz okreta Doljančevića za vođstvo Geografije. Usledio je momentalni odgovor KPA-a – zahvaljujući dobrim kontranapadima i raspoloženim Đorićem i Stojanovićem Kriminalistika dolazi do bitne prednsoti od 5:1. U nastavku Geografski konsoliduje redove i nastavlja rukometnu borbu. Na teren ulazi Milivojević i odmah se upisuje u strelce. Ipak, rukometaš Geografskog fakulteta je ušao sa previše želje u utakmicu i već u sledećem napadu zarađuje prvo isključenje.  Nakon toga Geografičare je nosio Petrović, koji je silovitim udarcima stavljao na muke golmana KPA, postigavši 4 gola u prvom delu igre. Međutim, veći broj napadačkih rešenja Kriminalistici je obezbedio prednost na poluvremenu 12:7. Poslednjih dva minuta prvog dela obeležili su golmani koji nisu dopustili nijedan primljen gol u svojoj mreži.

Isključenja 3 4

Drugo poluvreme je donelo još žustriju borbu. Milivojević postiže gol na početku ovog dela utakmice, međutim nesmotrenost u odbrani mu donosi drugo isključenje na meču i time ostavlja svoju ekipu sa pet igrača u polju. To su rukometaši KPA umeli veoma dobro da iskoriste, pre svega zahvaljujući dobroj realizaciji Šalipura i Drobnjaka. Petrović je sa druge strane  bio jedina svetla tačka u napadu i sa dva vezana gola održavao je  Geografiju u igri. Očigledan manjak napadačkih rešenja je  olakšao posao Kriminalistici u nastavku, pritom je Milivojević zaradio crveni karton i svojoj ekipi znatno smanjio šanse za neizvesnu završnicu.  Glavni protagonista igre KPA-a bio je nezaustavljivi Stojanović koji je postigao 5 golova u završnici i time je svojoj ekipi obezbedio trijumf. Prednost je bila nedostižna za Geografiju koja u poslednjim minutima nije mogla da pronađe put do protivničkog gola i utakmica je završena rezultatom 22:16.

Prethodni tekstPoljoprivredni siguran protiv Ekonomskog
Naredni tekstSingidunum ubedljiv na otvaranju Kupa
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.