KPA na plus 20 protiv Politehnike

218

Ekipa Kriminalističko-policijske akademije odnela je pobedu protiv Beogradske politehnike rezultatom 70:50 (25:10, 17:11, 13:17, 15:12) u okviru sedmog vikenda košarkaške USSB lige. KPA je do pobede stigla zahvaljujući seriji od 23:5 u prvoj deonici utakmice.

Nešković i Pavlović su na početku utakmice doneli prednost Politehnici od 5:2, ali od tog momenta policajci preuzimaju kontrolu nad ovim mečom. Ilić i Radojević posle slabijeg starta KPA kombinuju 12 poena, nasuprot samo dva politehničara. Pri rezultatu 14:7, KPA je zatražila tajm-aut kako bi odmorili. Iako su nastupili sa petoricom igrača, to im nije predstavljalo problem da odigraju na viokom nivou. U prvom napadu nakon odmora, Pavlović postiže trojku, ali to nije pomoglo njegovom timu da ozbiljnije ugrozi vođstvo KPA. Politehnika je promašila preostale šuteve u uvodnoj četvrtini, dok je Policijska akademija ubacila novih 11 poena i tako povela 25:10 na kraju prve četvrtine. Skakčka prednost KPA je bila veoma bitna za krajnji ishod ovog meča (14:6 u prvoj četvrtini).

Drugu četvrtinu je ponovo otvorila Beogradska politehnika košem preko Jovulova, ali je potom usledio novi prazan hod u napadu i pet promašaja zaredom. Trboljevac je trojkom doneo plus 16 za KPA (28:12), a Ilić je posle defanzivnog skoka istrčao kontru i poentirao. Radojević i Glođović su nastavlili seriju pogocima za dva i tri poena, a posle nove serije 10:0, Politehnika je zatražila tajm-aut (35:12). Posle minuta pauze, politehničari su zaigrali bolje. Nešković je postigao svoju drugu trojku, a odbrana je bila na više nivou. Ukrali su nekoliko lopti, ali je problem bio u napadu. Pavlović je realizovao jedno slobodno bacanje, a novu trojku je postigao Perasimovski. I pored bolje igre svog protivnika, KPA je sigurno držala prednost. Svi igrači policajaca su bili raspoloženi, a predvodio ih je Ilić koji je u prvom poluvremenu postigao 16 poena. Na kraju prvog dela igre, rezultat je bio 42:21 u korist Policijske akademije.

Treći kvartal je bio period najboljeg otpora Politehnike. Bilo je nekoliko lepih pogodaka igrača ove ekipe, uključujući i koš sa poludistance koji je postigao Perasimovski. Ekipe su igrale dosta opreznije, kombinovano su izgubile tri lopte u ovom delu igre, a za razliku od prve četvrtine, u ovom periodu je Politehnika bila u prednosti u skoku (11:9). I pored ovih statističkih stavki, KPA je imao rezultatski plus između 15 i 20 poena. Pri rezultatu 51:32, policajci su zatražili tajm-aut. Posle ovog prekida, Politehnika pravi seriju 6:2, a devet sekundi do kraja trećeg dela igre, Ilić je lepo asistirao Trboljevcu za 55:38 pred ulazak u poslednju četvrtinu.

Ovaj deo igre bio je dosta izjednačen. I ova četvrtina je otvorena poenima Politehnike (55:42). Glođović je, međutim, poentirao uz faul, što je odaljilo politehničare od eventualnog preokreta. Ekipe su igrale sa oscilacijama, ali je KPA i dalje bila u sigurnom vođstvu. Politehnika je imala šest ofanzivnih skokova u poslednjem kvartalu, ali i četiri izgubljene lopte, pa stoga nije mogla da napravi neku ozbiljniju seriju i ugrozi prednost Policijske akademije. Trboljevac se istakao do kraja utakmice u pobedničkoj ekipi, sa nekoliko lepih pogodaka. Na kraju, Kriminalističko-policijska akademija je slavila sa velikih 20 poena razlike, 70:50.

U pobedničkoj ekipi, istakao se Ilić sa 25 poena i šest asistencija, a su na drugoj strani bolji od drugih bili JovulovNešković sa po 10 poena.

Ilić je, kao najefikasniji igrač ovog meča, izjavio kako je zadovoljan pobedom i borbom svoje ekipe do samog kraja utakmice. „Dobra utakmica, od starta smo nametnuli naš ratima i uspeli smo da izdržimo do kraja. Hteo bih da čestitam protivnicima, ali i svojoj ekipe na fer i korektnoj borbi.“

Prethodni tekstĐorđević odveo vojnike do nove pobede!