KPA bronzana posle preokreta!

506

Košarkaši Kriminalističko-policijske akademije pobedili su Visoku turističku školu 61:57 (14:15, 14:18, 9:14, 24:10) u borbi za treće mesto Prvenstva studenata i studentkinja. VTŠ je imala prednost tokom tri četvrtine koja je bila i dvocifrena, ali je Miloš Ilić odličnom igrom u poslednjoj četvrtini predvodio svoj tim do preokreta i bronze.

Prva četvrtina je bila dosta neizvesna. Igrači oba tima su bili dobri u odbrani, te nije bilo lakih poena. Turisti su pokušavali da ubrzaju igru i iz tranzicije postignu poene, a u toj nameri ih je predvodio plejmejker Miloš Antić. Na drugoj strani se isticao Musić koji je tokom čitavog meča igrao jako dobru odbranu, a uspevao je da bude pretnja po koš rivala. Posle veoma izjednačene prve četvrtine, turisti su vodili 15:14.

Na početku drugog perioda Ilić je svojim poenima nosio tim Visoke turističke škole. Pogodio je dve trojke i jednu dvojku, a seriju 10:3 je kompletirao Antić. Na drugoj strani je samo Miloš Kiković pogodio za tri poena, a to je alarmiralo klupu KPA koja je zatražila minut odmora na šest minuta do poluvremena (25:17 za VTŠ). Lazić je dvojkom povećao na plus deset po povratku na teren, ali je KPA serijom 7:0 brzo uhvatila rezultatski priključak (27:24). Miladinović je potom pogodio za dva poena, a na to su se nadovezali Antić i Lekić koji su svojim pogocima održavali prednost Turističke. Trboljevac i Musić su do kraja poluvremena pogodili za dva poena, pa je pred početak treće četvrtine bilo 33:28 za VTŠ.

Treći period igre je bio nešto manje efikasan u odnosu na prva dva. Visoka turistička je kontrolisala rezultat, najviše zahvaljujući raspoloženom Antiću koga je pratio Ilić. Na drugoj strani, plejmejker KPA Miloš Ilić nije igrao na svom uobičajenom nivou, gubio je lopte, loše je šutirao, te je to dosta uticalo na rezultat. Na dva minuta do kraja četvrtine, KPA je zatražio tajm-aut (42:34). Ta pauze nije previše urodila plodom. Lekić je po povratku na teren pogodio za dva i vratio plus deset turistima. Ilić je u sledećem napadu fauliran, ali je pogodio svega jedan penal, a to je dalo priliku VTŠ da još poveća svoju prednost, što su oni i učinili preko Lazića koji je pogodio trojku (47:35). Do kraja četvrtine je Okuka smanjio na 47:37, pa je VTŠ imao lepu zalihu pred ulazak u finalni period meča.

Viša turistička škola Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta
69 Miladinović 2 1/2 2 1
U poslednjem kvartalu se sve izmenilo. Iako ni ova četvrtina nije preterano dobro počela za KPA (5:4 za policajce u prva tri minuta 4/4), tajm-autom na šest minuta do kraja (51:42 za turiste) je klupa KPA uspela da trgne svoje igrače. Ilić je po povratku na teren pogodio dve trojke (51:48), a potom je dosuđena i nesportska lična greška VTŠ-u. Ilić je bio siguran sa penala (51:50), a potom je Kiković dvojkom doneo vođstvo policajcima (52:51)! Nemanja Ilić je pogodio potom jedno slobodno bacanje i izjednačio, ali je odmah posle toga Musić odgovorio pogotkom za dva poena. Turistička je totalno stala u napadu, nisu mogli da nađu dobre pozicije za šut, a takvu odbranu su igrači KPA uspeli da nagrade poenima. Kiković je povećao na plus tri sa penala (57:54), a prelomio je Musić dvojkom za 59:54 na 20 sekundi do kraja. Pokušala je VTŠ da tajmom prekine ovaj nalet, pa potom i u penal završnici da dođe do pobede, ali bezuspešno. KPA je bio nepogrešiv u završnici i na kraju slavio 61:57.

Najefikasniji u timu policajaca bio je Miloš Ilić sa 18 poena i po pet skokova i asistencija, dok je Musić upisao 16 poena u četiri rampe. Na drugoj strani se istakao Antić sa 19 poena. Pratili su ga Ilić sa 17 i devet skokova, te Lazić sa 14 i osam uhvaćenih lopti.

KPA Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta
15 Trboljevac 4 2/3 0/1 7
Na kraju meča, najzaslužniji za preokret svog tima Miloš Ilić je rekao da je presrećan posle osvojene bronze, a čestitao je i protivnicima na borbi u ovom meču. “Tokom cele sezone smo postizali odlične rezultate. Uspeli smo da osvojimo treće mesto. Što se tiče same utakmice, bila je jako interesantna od početka. Ekipa Više turističke je pokazala veći žar na početku utakmice, a uspeli su to da održe do treće četvrtine. Na kraju smo uspeli da prelomimo rezultat dobrom odbranom. Pre svega bih hteo da čestitam svojim igračima na dobroj sezoni i fer I korektnoj igri u ovoj utakmici, kao i protivnicima na borbenosti”, zaključio je plej KPA.

Plejmejker VTŠ-a Miloš Antić rekao je da je njegov tim malo klonuo duhom posle poraza od IKT-a, ali je istakao da je KPA zasluženo osvojio medalju. “Juče smo izgubili u polufinalu, malo smo bili razočarani. Vodili smo celu utakmicu i na kraju nismo uspeli da pogodimo neke bitne šuteve, dok oni jesu. Odigrali smo malo brže nego što je trebalo i to je to. Čestitam im, bili su bolja ekipa. Da smo mi pobedili, takođe bi bilo zasluženo”, rekao je Antić.

U finalu se sasataju Visoka škola za IKT i VIŠER 16. decembra u hali Sportova Ranko Žeravica.

Prethodni tekstIKT preko Turističke do novog finala i duela sa VIŠER-om!