Kovačević i Gojković „prelomili“ meč za pobedu FON-a

598

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka savladali su Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 24:21 (14:11) u drugom kolu lige Univerziteta u Beogradu. Stefan Kovačević sa sedam pogodaka obeležio je utakmicu odigranu u Sportskom centru „Vraz“, dok je Nemanja Gojković šest puta zatresao mrežu FSFV-a. U poraženom sastavu istakli su se Luka Drobnjaković i Milan Ivanović sa po pet golova.

Drobnjaković je realizovao prvi napad na meču u korist FSFV-a, ali Popović je u sledećoj akciji udarcem sa desne strane doneo izjednačenje (1:1). Đurović i Jovićević razmenili su po gol, da bi Kovačević iz kontre doneo prvo vođstvo za FON (3:2). Ubrzo je FSFV povratio prednost i održavao plus od jednog gola narednih nekoliko minuta zahvaljujući požrtvovanoj igri Đurovića. Na drugom kraju terena Gojković i saigrači redovno su postizali golove za izjednačenje, ne dajući rivalu da se rezultatski odvoji. Pri rezultatu 10:10 igrači FON-a iskoristili su brojčanu prednost na terenu usled isključenja Cvetkovića za potpuni preokret. Milivojević i Kovačević bili se precizni preko levog krila, dok je Mijović iz daljine pogodio gornji desni ugao gola Ćirića (13:10). Timovi su postigli još po jedan pogodak, pa je prvo poluvreme okončano rezultatom 14:11 u korist FON-a.

F.Ranđelović

Početak druge polovine meča u potpunosti je pripao Fakultetu organizacinoih nauka. Na sličan način kao pri kraju prvog dela igre, zatvorili su prilaze svom golu, što je uz uspešnu realizaciju napada bilo dovoljno za osetnije vođstvo (19:13) u 26. minutu duela. Drobnjaković i Spasojević pokušali su da vrate svoj tim u život, međutim na njihovu seriju od dva gola istom merom uzvratili su Kovačević i Jovanović (21:15). Timovi su razmenili još po jedan gol, nakon čega je usledio period igre kada FON nije mogao da pronađe put do mreže rivala. FSFV je za to vreme postigao četiri gola, po dva puta precizni su bili Duracović i Ivanović što je nateralo protivničku klupu da zatraži tajm-aut na nešto manje od šest minuta pre kraja susreta (22:20). Kratka pauza donela je rezultat pošto je Gojković prekinuo seriju FSFV-a, a isti igrač minut kasnije je vratio prednost od plus tri pošto je Drobnjaković prethodno bio precizan na drugom kraju terena (24:21). Rezultat se do kraja utakmice nije menjao.

Crveni kartoni / /
Nikola Mijović, strelac tri gola za Fakultet organizacionih nauka bio je kritičan prema svom timu. „Mogli smo bolje da odigramo u odbrani, nismo baš bili na svom nivou. U napadu smo odigrali solidno. Borićemo se za trofej u nastavku sezone“, izjavio je Mijović.

Nakon pobede u prva dva meča, Fakultet organizacionih nauka sada ima skor 3-0 i nalazi se na prvom mestu grupe A. Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja ima po jednu pobedu i poraz i zauzima drugu poziciju u grupi.