Košarkašice USSB-a sigurne protiv Novosađanki

154

Košarkašice Univerzitetskog sportskog saveza Beograda savladale su na gostovanju ekipu Univerzitetskog sportskog saveza Novog Sada rezultatom 42:30(8:7, 7:1, 15:14, 12:8) u polufinalu međuuniverzitetskog takmičenja. Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Inđićeva sa 15 poena, a u ekipi USSNS Gvero sa 10 koševa. Beograđanke do Zagreba i Evropske Univerzijade očekuje finalni meč sa boljim iz susreta USS Niš i USS Novi Pazar.

Ukradene lopte 4 13

Ekipa domaćina, USSNS je bolje i sigurnije otvorila meč. Iako su ređale promašaje i grešile u napadu, početkom prve četvrtine imale su bolji procenat šuta od Beograđanki, a dobra igra u defanzivi im je donela prednost na meču. Sa druge strane razigrale su se Inđićeva i Repac, pre svega u odbrani, pa su uspele da čvrstom odbranom i dobro organizovanim napadima  Živadinovićeve, anuliraju prednost domaćina i da pri rezultatu 8:7 u svoju korist završe prvu deonicu.

Drugu četvrtinu ovog polufinala obeležila je ubedljiva igra igračica Beograda. Jedini poen za USS Novi Sad postigla je Momirova sa linije slobodnih bacanja. Ekipi iz Beograda bilo je potrebno par lakih poena da se uigraju i preuzmu inicijativu i upravo se to desilo nakon ulaska u igru Radovićeve, koja je centarskoj liniji dobrim potezima pružala sigurnost, a zatim je i Živadinovićeva zaigrala znatno bolje, pa je rezultat na poluvremenu, nakon potpunog preokreta bio 15:8 u korist USSBG.

I nakon pauze, Beograđanke su nastavile istim tempom. Inđićeva je preuzela odgovornost, i nakon dobrih prodora u protivnički reket, lako asistirala svojim saigračicama. Dobrom igrom, pre svega u odbrani, pratila je  Živadinovićeva, pored koje protivnički bekovi nisu imali dovoljno prostora za ofanzivnu igru. Prvu i jedinu trojku za Beograđanke pogodila je Inđićeva, a pre toga je bila precizna i za dva, pa je brzim i lakim poenima duplirala prednost, 24:12. Napad Novog Sada u ovom delu meča bazirao se pre svega na odličnoj igri Momirove koja je leđnom tehnikom došla do uzastopnih osam koševa, i održavala svoju ekipu u igru. Dobar period u odbrani USSBG imala je i Nikolićeva, a u napadu Špikićeva, pa su Beograđanke i sa izmenjenim sastavom došle do prednosti od osam koševa, 30:22.

Završnica utakmice pripala je gostima. Inđić-Radović-Živadinović bile su okosnica tima Beograda u poslednjoj četvrtini, a pri samom kraju priključila im se i Simićeva dobrom igrom u reketu protivnika. Svoju priliku u završnici dobila je i Spajićeva ali nije uspela da se upiše u listi strelaca, već je pre svega bila posvećena defanzivnim zadacima. Novosađanke su poslednje minute ovog meča odigrale timski i postigle osam koševa, koji su delo četiri različitih igračica.  Krajnji rezultat polufinala, bio je je 42:30 u korist ekipe iz Beograda.

Nakon pobede, kapiten tima USS Beograd, Milica Inđić, čestitala je igračicama oba tima na prikazanoj igri.

“Počele smo stegnuto, neke akcije nismo uigrale sa odbranom, takođe neke igračice zbog obaveza nisu prisustvovale treninzima, ali kako je utakmica odmicala tako smo igrale bolje. Mislim da smo kvalitetnija ekipa i to je bilo presudno za našu pobedu. Preostaje nam da se još bolje pripremimo i izborimo plasman u Zagreb”, rekla je Inđićeva.