Košarkašice Poljoprivrednog posle preokreta savladale ETF

321

U poslednjem meču drugog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu odigranom u ,,Vizuri” u Zemunu, košarkašice Poljoprivrednog fakulteta pobedile su Elektrotehnički fakultet rezultatom 41:30 (8:11, 8:7, 11:4, 13:9). U utakmici u kojoj je svakoj od ekipa pripalo po poluvreme, poljoprivrednice su zahvaljujući raspoloženoj Spajićevoj u trećoj četvrtini stekle, za ETF nedostižnu prednost, i došle do pobede.

Susret je blokadom otvorila Miloševićeva, a potom su usledili poeni na obe strane. Realizovale su košarkašice i jedne druge ekipe svoje akcije u uvodna dva minuta, a onda su usledile i prve greške. Igračice Poljoprivrednog fakulteta izgubile su dve lopte, a u redovima ETF-a to su kaznile Remčićeva i Bujićeva (6:9). Smanjila je Spajićeva u sledećem napadu na 8:9, a onda je ponovo usledio period igre koji je obeležen greškama. Promašivale su poljoprivrednice preko Spajićeve i Vidojevićeve, a na drugoj strani igačice ETF-a izgubile su nekoliko lopti. Do kraja četvrtine lopta je još samo završila u obruču. Koš za dva za ETF postigla je Bujićeva, postavivši rezultat prve četvrtine 8:13.

Košarkašice iz Zemuna nastavile sa promašajima i na startu druge četvrtine. To je još jednom dvojkom kaznila Remčićeva i odvela svoj tim na plus sedam (8:15). Od tog trenutka situacija na parketu se potpuno okrenula. Igračice ETF-a krenule su da gube lopte i promašuju šuteve, a Vidojevićeva i Radovanovićeva vratile su poljoprivrednice na dva poena zaostatka (14:16). Razlika se ni nakon tajm auta koji je zatražio ETF nije menjala. Oba tima su pogodila po jednom za dva, te se na odmor otišlo sa vođstvom ETF-a od 16:18.

Bujić Valentina
U drugo poluvreme poljoprivrednice su krenule agresivnije. Spajićeva je na asistenciju Miloševićeve pogodila za dva, a potom je dodala još dva poena sa linije slobodnih bacanja (20:20). Igračice iz Bulevara kralja Aleksandra nikako nisu nalazile rešenja za nezaustavljivu Spajićevu, koja je sa još tri poena ponovo preokrenula rezultat u korist Poljoprivrednog. Nakon pogotka Miloševićeve, na semaforu ostalo je dva minuta, a Poljoprivredni fakultet zatražio je tajm aut (25:22). Spajićeva je u preostala dva minuta zabeležila još dva poena, blokadu i dva ofanzivna skoka, čime je okončala treću deonicu (27:22).

U poslednjoj čevrtini viđen je najveći broj poena. Osim preciznim šutevima, igračice obe ekipe istakle su se u ovom periodu i skokovima. Prednjačila je u toj kategoriji Radovanovićrva sa Poljoprivrednog, a Spajićeva je nastavila sa poenima (34:27). Do kraja utakmice elektrotehničarke nisu uspele da stignu rezultat iako su u poslednjem minutu napravile seriju od 0:4. Utakmica je završena bacanjima koja je za ETF iskoristila Remčićeva, postavivši konačnih 40:31.