Košarkašice izborile još jednu pobedu

486

Košarkašice Beogradskog univerziteta su, u okviru desetog dana Evropskih univerzitetskih igara u Koimbri, savladale ekipu Politehničkog univerziteta Petar Veliki iz Sant Peterburga 70 : 64 (19:20, 20:11, 12:8, 19:25).

Prva četvrtina pripala je ruskim košarkašicama, iako su obe ekipe igrale odlično. U drugom periodu beogradske igračice su iskoristile skoro sva slobodna bacanja i kontre i tako preokrenule rezultat u svoju korist. Na poluvreme se otišlo rezultatom 38:31. Treća četvrtina ličila je po svemu na prethodnu. Srpske studentkinje nametnule su svoj ritam i samo uvećavale razliku. Ipak u četvrtom periodu su ruske košarkašice zaigrale mnogo bolje na oba kraja terena što je dovelo do rezultata 67:64 za beogradsku ekipu na samo minut do kraja. Ruska ekipa je zatim napravila tri greške u napadu i tri faula što je odvelo beogradske studentkinje na liniju za slobodna bacanja koja su polovično iskorištena . Na kraju ovog meča je bilo 70:64 za košarkašice iz Beograda. Najefikasnije u beogradskoj ekipi bile su Ines Korda sa 18 i Jelen Jovanović sa 15 poena, dok su protivnika predvodile Natalia Bukur sa 20 i Anastasija Uškalova dodavši 13 poena.
Naredni meč košarkašice igraju u utorak protiv ekipe Univerziteta iz Strazbura od 11 časova i 15 minuta po lokalnom, odnosno od 12 časova i 15 minuta po srednjoevropskom vremenu.

Prethodni tekstNišlije dominantno do pobede
Naredni tekstKošarkaši iz Niša rutinski do prvog mesta u grupi
Kao bivši košarkaš, opredelio sam se za novinarstvo kako bih na neki način ostao u sportu. San mi je da spojim sve tri ljubavi - novinarstvo, košarku i Partizan, pa da uskoro počnem da izveštavam sa Partizanovih utakmica.