Košarkaši iz Niša osvojili sedmo mesto u Koimbri

146

U okviru poslednjeg dana Evropskih univerzitetskih igara u Koimbri košarkaši Univerziteta iz Niša pobedili su u borbi za sedmo mesto ekipu Univerziteta iz Sevilje rezultatom 104:100.

U još jednoj utakmica sa više od 200 poena niški košarkaši su odigrali odlično. Prva četvrtina se završila rezultatom 26:26 što i oslikava igru tokom prvih 10 minuta. Borbeno na obe strane terena, bez povlačenja i veoma efikasno u napadu. U drugo četvrtini španska ekipa je bila konkretnija i preko raspoloženog Javiera Ortega koji je odigrao maestralno u napadu došla do prednosti na poluvremenu od 6 poena. Treća četvrtina je bila u znaku preokreta niških košarkaša i u znaku Stefana Savića koji je igrao sve slobodnije i efikasnije u napadu. Poveo je ekipu do vodjstva koje se prenelo i na poslednju četvrtinu. U ovoj četvrtini se u bitnim momentima javljaju Mladen Vitković i Vladimir Trajković koji pored standardno dobrog Savića uspevaju da uvedu utakmicu u mirnu završnicu i posle sigurnog izvodjenja bacanja pobede u ovoj neizvesnoj utakmici. U niškoj ekipi najefikasniji bili su Mladen Vitković sa 34 i Stefan Savić sa 30 poena, u protivničkoj ekipi najefikasniji bili su Javier Orteg sa 36 i Federiko Ruiz-Serrano sa 27 poena.