Knežević nemoćan protiv raspoloženih igrača FON-a!

404

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka pobedili su u utakmici četvrte nedelje USSB lige rukometaše Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 25:20 (16:10). Susret je obeležila fer igra obe ekipe sa samo jednim isključenjem i jednim žutim kartonom.

FON je otvorio utakmicu serijom od 3:0, a osim strelaca, raspoložen bio je i golman Jakovljević, koji je zaustavio prva tri šuta, koja su ka njegovom golu uputili elektrotehničari. Usledile su i dve stative za ETF, da bi nakon njih Knežević smanjio rezultat (3:1). Ekipa ETF-a, do polovine prvog dela, uspevala je da se održi u utakmici, ali je nakon šuta Stojanovića i nove odbrane Jakoviljevića, FON napravio novu seriju od 3:1 i otišao na četiri razlike (9:5). Strelci za FON bili su Stojković, Vrhovski i Turudić, dok se za ETF, golom sa krila, upisao Isaković. U poslednjih šest minuta prvog poluvremena, rukometaši FON-a krenuli su ofanzivnije i povećali su prednost. Nakon promašenog sedmerca Lazarevića sa ETF-a, Turudić je dva puta zatresao mrežu Slavkovića (12:7). Do kraja prvog dela golman FON-a Jakoviljević, zabeležio je još jednu intervenciju, te se na odmor otišlo rezultatom 16:10.

Aleksandar Stojković
Drugi deo susreta započeo je igrom gol za gol, a obeležile su ga i po tri izgubljene lopte na obe strane. Jednu od izgubljenih lopti ETF-a, iskoristio je Brakus i u kontri pogodio za najubedljiviju prednost na utakmici ekipe iz Ulice Jove Ilića (20:13). U sledećem napadu ETF je uzvratio i vratio razliku sa poluvremena (20:14). Na polovini drugog dela, ekipa FON-a krenula je da promašuje, što su Batić i Knežević kaznili sa dva pogotka (20:16). Golman ETF-a Slavković, takođe je bio raspoložen u tim trenucima i zabeležio je četiri odbrane, ali ipak nije mogao da zaustavi Popovića, koji je na asistenciju Turudić, sa krila postigao pogodak (23:18). U poslednja dva minuta, viđena su još po dva gola na obe strane i nekoliko izgubljenih lopti, a igrači ETF-a nisu uspeli da se vrate u utakmicu. Meč je završen rezultatom 25:20 u korist rukometaša FON-a.