Kineskinje savladale podmlađenu reprezentaciju Univerziteta u Beogradu

407

Ženska košarkaška reprezentacija Univerziteta u Beogradu doživela je poraz od U18 reprezentacije Kine rezultatom 52:42 (6:16, 18:4, 19:12, 9:10) u kontrolnoj utakmici odigranoj u hali Vizura Sport u Zemunu. Duel je odigran u prijateljskoj atmosferi, ali kod oba tima se videla želja za pobedom. Ćin Jan Hong je vodila Kinu do trijumfa zabeleživši 19 poena, dok se kod domaće ekipe istakla Gordana Spajić sa osam postignutih koševa.

Nakon ujednačenog početka, naše devojke su sredinom prve četvrtine, pre svega preciznim izvođenjem penala, stekle osetniju prednost od plus pet (9:4). Do kraja prve četvrtine vođstvo je duplirano, najviše zahvaljujući razigranoj Stankovićevoj koja je upisala pet poena (16:6). Druga četvrtina donela je potpuno drugačiju sliku na terenu. Kineskinje su pogađale iz svih pozicija, dok domaće košarkašice nisu uspevale da pronađu pravi ritam. Samo jedan pogodak za dva nasuprot 12 postignutih poena gostiju primorali su Antića da zatraži tajm-aut (18:18). Do poluvremena nije viđen osetniji boljitak u igri, Duan je svojim šestim poenom u četvrtini obezbedila razliku od dva poseda (24:20). Konačno su se konsolidovale predstavnice Univerziteta u Beogradu i nastavak započele serijom od 6:2 koju je flouterom zaključila Civrićeva (26:26). Tada je Hong preuzela sve konce igre u svoje ruke i praktično sama dovela svoj tim do, u tim trenucima, najveće prednosti (35:26). Minut odmora prijao je Spajićevoj i ostalim košarkašicama, lepim kombinacijama konačno su dolazile do bitnih koševa. Međutim, nije pomagala ni njihova vrlo dobra odbrana jer su Kineskinje bile u naletu preciznih šuteva sa poludistance (43:32). Poslednji period igre započet je poslednjim pokušajima naših devojaka da se vrate i unesu neizvesnost. Rival je sve to pokušaje odbio i na kraju došao do pobede konačnim rezultatom 52:42.

Nakon završene utakmice i zajedničkog slikanja, svoje utiske iznela je Gordana Spajić. „Okupile smo se prvi put u ovom sastavu i potrebno je neko vreme za upoznavanje. Ipak, s obzirom na to, odigrale smo sasvim korektno. Nismo došle do željenog rezultata, ali verujem da će biti bolje kako se ovaj tim budem uigravao“, izjavila je Spajićeva.

Trener ovog podmlađenog sastava Pavle Antić bio je zadovoljan viđenim na parketu. „Planiramo da se košarkašice češće okupljaju u narednom periodu kako bi mogle da dođu do željenog ritma i rezultata. Odrambeno su bile sjajne, pohvalio bih ceo tim zbog toga. U napadu može bolje, ali i to će doći vremenom“, iskren je bio Antić.

S druge strane, pomoćni trener kineske reprezentacije Ji prokomentarisao je igru svog tima i pohvalio domaćine na organizaciji. „Za nas su igrali praktično tinejdžeri, izuzetno mlad tim. Naporno radimo što se može videti na terenu. Ovde smo pet dana i zahvalio bih se našim domaćinima. Ovo je izuzetno dobra prilika za razvitak mladih igrača“ , rekao je Ji.