Kasno paljenje ETF-a nedovoljno za prolaz

84

U okviru grupa A prve studentske lige za rukometaše, u meču bez rezultatskog značaja, rukometaši Elektrotehničkog fakulteta pobedili su ekipu Medicinskog fakulteta rezultatom 24:14.

ETFMEDSPIS

Ako poredimo Medicinski i Elektrotehnički fakultet shvatićemo da su to dve potpune supretnosti. Tako je i sa njihovim rukometnim ekipa. Medicinari su najbolji deo sezone imali na njenom početku sa nekoliko vezanih poraza dok su Elektrotehničari pred sam kraj takmičenja doživeli renesansu i u poslednja dva kola (uključujući i ovo) popeli su se za čak 3 mesta u grupi A, došavši sa začelja tabele nadomak prolaza dalje.

Dve veoma izjednačene ekipe su pružile izuzetno dobru i neizvesnu partiju u meču koji zapravo nije odlučivao ništa, jer su prolaz dalje obezbedili Pravni i Građevinski fakultet. Jako su krenuli i jedni i drugi i u početnim minutima susreta videli smodve podjednake ekipe. Igru gol za gol su povremeno prekidale serije od po 2:0, sve dok Radović iz redova ETF-a nije  mini-serijom odveo svoje kolege na tri gola razlike. Medicinari su tražili tajm-aut pri 9:6, ali nakon njega se nije mnogo promenilo. Radović se očigledno raspucao i sa dodatna 2 pogotka (ukupno 7 u prvih 20 minuta) uz jedan Dakića, postavio konačan rezultat prvog poluvremena 12:7.

U nastavku smo videli raspucani ETF kome nije bilo teško da savlada umorne Medicinare, koji nisu imali dovoljno igrača u rotaciji. Serija bez primljenog gola su postajale duže i znalo se ime pobednika već polovinom drugog poluvremena. Ipak, to nije smetalo ni jednima ni drugima da pokažu šta znaju, ipak su i jedni i drugi prvoligaške ekipe. Najlepši trenutak susreta delo je Đorđevića iz redova Medicinskog fakulteta. Desno krilo momaka iz Kliničkog centra se zaletelo sa svoje pozicije i u okretu doktorski ćušnuo loptu iza leđa nemoćnog Mitanovskog, koji je ovaj potez svog protivnika nagradio aplauzom. Na kraju meča sigurna pobeda ETF-a za kraj – 24:14.

Najbolji pojedinac meča je bio Radović iz ekipe ETF-a koji je sa svojih 9 golova, 7 u prvom poluvremenu, slomio protivnika. Pored njega, sa nekoliko odbrana i odbranjenih sedmeraca svoje veče je imao i drugi golman ETF-a Krsmančić. U redovima poraženih, bolji od ostalih su bili Đorđević i Repac sa po 5 pogodaka.

Nenad Ružić ETFMEDstat

Prethodni tekstPles oko sipke za bolje zdravlje
Naredni tekstVETERINARI BOLJI OD VOJNIKA
Apsolvent psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Sportsko novinarstvo mi je hobi već par godina i od osnivanja sajta sam u Sportindeksu. Dišem za fudbal, navijam za dobru igru i puno golova (zvanično), a strani su mi samo borilački i auto-moto sportovi. Slobodno možete da mi se obratite na mail nenad.ruzic@sportindeks.rs, rado ću vam odgovoriti. Sportski pozdrav.Moji tekstovi