Još jedna pobeda nizu za FON

374

Košarkaši Fakulteta organizacionih nauka pobedili su košarkaše Matematičkog fakulteta rezultatom 65:49 (15:9, 14:10, 14:13, 22:17), u okviru osmog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu. Najraspoloženiji igrač u ekipi FON-a bio je Pešić sa postignutih 12 poena, pratio ga je Ščekić sa postignutih 9 poena, 5 asistencija I 6 skokova. Na drugoj strani se izdvojio Ristić sa 18 poena i 5 skokova, Ocokoljić ga je pratio sa 13 poena i 6 skokova.

Prve poene za FON upisao je Pešić trojkom iz pozicionog napada nakon nesporazuma u odbrani kod ekipe Matematičkog fakulteta (3:0). Kojadinović i Božičković su dodali još po 2 poena iz pozicionog napada za dodatnu prednost svog tima (7:0). Ubrzo nakon te mini serije, Stojanović je upisao prve poene za matematičare šutem za tri poena (7:3), a Janković je brzim kontranapadom dodatno smanjio prednost FON-a (7:5). Košarkaši FON-a su u pozicionom napadu efikasno koristili svoje visoke igrače i na taj način zadržavali prednost. Virijević je bio precizan u prodoru za dodatnu prednost svoje ekipe (9:5). Nakon toga, Šćekić se upisao u listu strelaca sa linije slobodnih bacanja (11:5). Do kraja četvrtine igralo se u sporijem ritmu, Šćekić je bio precizan pri šutu za dva poena, a na drugoj strani su Ristić i Ocokoljić svojim prodorima smanjili prednost protivnika na kraju četvrtine (15:9).

U drugoj četvrtini, obe ekipe su nastavile sa ofanzivnom igrom. Šinik je ukrao loptu i asistirao Kojadinoviću u kontranapadu za prve poene u drugoj deonici (17:9). Matematičari su se mučili sa realizacijom u početku. FON je pojačao igru u odbrani, što je rezultiralo dodatnim poenima iz kontranapada. Virijević je iz organizovane akcije uspeo da poentira šutem za dva poena za dodatnu prednost svoje ekipe (19:9). Sa druge strane, Prišunjak je bio efikasan u igri ispod koša i uspeo je da se upiše u listu strelaca, a Ocokoljić je sa linije slobodnih bacanja uspeo dodatno da smanji prednost svoje ekipe (19:12). Pešić je bio raspoložen i napravio je seriju od 5 poena, pogodivši šut za tri poena a nakon toga, brzim prodorom dodatno uvećao prednost FON-a (24:12). U nastavku četvrtine igralo se u stilu koš za koš, gde su matematičari imali inicijativu. Stanković je bio precizan jedanput van linije 6.75, Ristić i Ocokoljić su dodali još po 2 poena za krajnji rezultat 29:19 u korist FON-a.

15  Bukonja L. 16 Đokić S.
Nakon pauze, inicijativu su preuzeli matematičari. Počeli su da igraju čvršće u odbrani i iz toga uspeli da realizuju par brzih kontranapada. Ristić je predvodio svoju ekipu u trećoj deonici. Precizan je bio dva puta van linije 6.75, dodao je još jedan prodor za dva poena i jedno pogođeno slobodno bacanje, pa je time znatno smanjio prednost protivnika (29:28). Međutim, Šinik je bio precizan pri šutu za tri poena, a Vuksanović je vezao 4 poena za povratak rezultatske prednosti (36:28). Matematičari su pokušavali da se vrate rezultatski u utakmicu, ali ih šut do kraja četvrtine nije služio. Uspeli su samo još Janković I Prišunjak da poentiraju za dva poena. Na drugoj strani su Kojadinović i Šćekić bili precizni u šutu za dva i Virijević za tri poena, za sigurnu prednost na kraju treće deonice (43:32).

Četvrta četvrtina bila je poenterski najbolja za obe ekipe. Matematičari su pokušavali da stignu rezultatski zaostatak, a košarkaši FON-a su privodili utakmicu kraju. Ristić je nastavio u sličnom ritmu kao i u prethodnoj četvrtini. Prve poene u ovoj deonici za matematičare upisao je brzim prodorom iz kontranapada (43:34). Na drugoj strani je Božičković brzo poentirao šutem za dva poena (45:34). Igralo se opet u stilu koš za koš, inicijativa je ovog puta bila na strani FON-a. Kojadinović, Pešić i Ščekić bili su uspešni u realizaciji šuta za dva poena, dok su na drugoj strani Ocokolić Đokić bili precizni za dva, a Ristić za tri poena (51:41). Za matematičare je uspevao samo Ocokolić da poentira do kraja utakmice, a za FON bili su precizni Virijević i Petrović. Konačan rezultat na kraju utakmice bio je 65:49 u korist FON-a.