Još jedan pehar za FON-osvojen je Kup!

742

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka novi su šampioni USSB kupa. U finalnom meču savladali su ekipu Univerziteta Singidunum rezultatom 25:16 (11:8). Ekipa FONa je vodila od samog početka i kontrolisala igru do kraja utakmice.

U prvom napadu FON-a, Minić je odbranio Stojkovićev šut. Na drugoj strani, Sokolov je loptu poslao u okvir gola pa je Singidunum poveo sa 1:0. Stojković je iz drugog pokušaja postigao gol za 1:1. Nakon Kovačevićevog pogotka, FON je poveo sa 2:1. Antić potom nije iskoristio šansu sa linije sedam metara za novo izjednačenje. U nastavku je FON igrao sigurnije pa je stigao do prednosti od 5:1. Nakon tajm-auta, ekipa Singidunuma ipak nije pronašla rešenje za uspešan napad, a Kovačević je stigao do lopte i iz kontre upisao šesti gol za FON (6:1). U devetom minutu, Basara smanjuje zaostatak svoje ekipe preciznim šutom sa linije penala (6:2). Usledila su dva gola Mladenovića te se Singi približio na 6:4. Nakon gola Jovićevića za 9:5, Antić pogađa u okvir gola za 9:6. U poslednjim minutima poluvremena obe ekipe došle su do još dva gola. FON je u poslednjem minutu tražio tajm-aut, ali nisu uspeli da realizuju napad te je na semaforu ostalo 11:8 za FON nakon prvih 20 minuta.

BB Marković Uroš
Na startu drugog dela, Stojković je zaustavio napad Singidunuma i stigao do gola za svoj tim (12:8). Nakon što su FONovci povećali prednost na 14:8, „crveni“ su zatražili tajm-aut. Na 14:9 je uspeo da smanji Basara nakon sedmerca. U narednim minutima je Singidunum poboljšao i odbranu i napad. Nakon dva gola Đukanovića rezultat je bio 14:11. Ipak, FON je uzvratio sa dva gola te ponovo povećao prednost (16:11). Aktuelni šampioni lige pokazali su odličnu igru u poslednjih 10 minuta. Nakon dva gola Turudića za 18:12, Đukanović uspeva da upiše 13. gol za Singidunum. I nakon isključenja Jovanovića, FON sa igračem manje uspeva da povećava prednost. Stojković je bio preciza dva puta, a Mijatović je do gola stigao nakon ukradene lopte (23:13). Nakon gola Sokolova za 23:14, priliku sa smanjenje vođstva protivnika nije iskoristio Đukanović jer je promašio penal. FON je u poslednjem minutu ukrao dve lopte i povećao svoju prednost na konačnih 25:16 i pehar u ovogodišnjem USSB rukometnom kupu.

U finalnoj utakmici najbolji strelac bio je Stojković sa postignutih devet golova. U ekipi Singidnuma najbolji je bio Sokolov sa četiri pogotka u okvir gola.

Crveni kartoni / /

Nakon pobede, igrač Fakulteta organizacionih nauka Đorđe Stefanović nije krio radost zbog titule, ali je i pohvalio protivničku ekipu. “Očekivali smo tvrdu i tešku utakmicu, takva je i bila. Protivnik je pokazao da mu je mesto na  vrhu. Što se nas tiče, ušli smo agresivno, imali dobru odbranu i odmah napravili veliku razliku koju smo kasnije koristili. Imali smo dosta isključenja što je dokaz naše grube igre. Čestitao bih momcima na fer i korektnoj igri, mi smo pre svega drugari. Stvarno sam presrećan što smo osvojili kup nakon tri godine”, izjavio je Stefanović.

Prethodni tekstETF bolji od medicine
Naredni tekstStomatološki fakultet ubedljivo do pobede
Studentkinja sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Bavljenje novinarstvom znači ispunjenje mojih želja. Ne mogu da zamislim dan bez radija i sportskih vesti. Želja mi je da izveštavam sa velikih sportskih takmičenja. Kontakt: urednik@sportindeks.rs