Jevremovićeva razrešila dramu u Sinđeliću

754

U prvom kolu nove sezone Prvenstva studenata Beograda, futsalerke Fakulteta veterinarske medicine savladale su Mašinski fakultet rezultatom 3:2 (1:1). Iako su kontrolisale igru većim delom meča, igračice FVM-a nisu uspevale da dođu do golova koji bi im obezbedili lakši put do pobede. Raspoloženu Drakulićevu na golu Mašinskog ipak je sustigao umor u drugom poluvremenu, pa su veterinarke došle do pobede u svom debitantskom nastupu.

Devojke ,,sa Franša“ bolje su otvorile duel. Đorđevićeva se već u prvom ozbiljnijem napadu našla u situaciji jedan na jedan, ali je Drakulićeva zaustavila njen udarac. U sledećih pet minuta na terenu postojala je samo jedna igračica. Jevremovićeva sa FVM-a pretila je golu sa svih delova terena, međutim odbrambene igračice mašinskog nisu joj dopustile blokovima da se upiše u strelce. Nakon još jedne odbrane Drakulićeve, za FVM pokušala je da pogodi i Milićeva, ali njen šut završio je pored gola. Debitantkinje u ovoj sezoni, futsalerke Veterinarskog fakulteta konačno su došle do gola u šestom minutu. Đorđevićeva je nakon odbitka primila jednu loptu, poslala dodavanje preko čitave odbrane Mašinskog, a pre Drakulićeve do lopte došla je Maksimovićeva, koja ju je mirno poslala u donji desni ugao za prednost veterinarki (1:0). Od tog momenta i igračice Mašinskog krenule su u napad. Nije dugo trajala prednost veterinarki jer je prošlogodišnji vicešampion USSB lige samo dva minuta kasnije izjednačio rezultat. Igrao se osmi minut kada su veterinarke izbacile loptu na polovini terena u naizgled bezazlen aut. Centaršut iz auta Mašinskog poslat je direktno kazneni prostor, gde se najbolje snašla Stamenkovićeva i nadvisivši sve, glavom poravnala rezultat (1:1). Zatražile su u tim momentima veterinarke tajm aut, ne bi li se odmorile i pre svega konsolidovale igru u odbrani. Drugih deset minuta prvog poluvremena proteklo je kao i sam početak utakmice – u napadima Veterinarskog fakulteta. Vidno raspložena za igru Jevremovićeva, pokušala je da vrati prednost svom timu, ali je još tri puta zaustavljna. Igrao se poslednji minut poluvremena kada su igračice mašinskog mogle da kazne veliki broj promašaja FVM-a. Loptu u prostor dobila je Stamenkovićeva, šutirala je nekoliko puta, ali je svaki put uspešno intervenisala golmanka veterinarki Milosavljevićeva. Poslednji u nizu tih pokušaja Stamenkovićeve otišao je preko gola te se na pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom.

I početak nastavka pripao je veterinarkama. Kapitenka Isakovićeva izblokirana je, šut Makimoviće iz daljine otišao je pored gola, a serija prilika FVM-a završena je stativom Jevremovićeve. To je primoralo tim Mašinskog fakulteta da u četvrtom minutu zatraži tajm aut. Vicešampionkama prošlogodišnje USSB lige ponovo je prijala pauza i ubrzo su došle do potpunog preokreta. Ponovo su igračice iz Ulice kraljice Marije 16 došle do pogotka nakon centaršuta. Ubačenu loptu iz auta nije uspela da izbaci Krstićeva, a Stamenkovićevoj nije bilo teško sa metar da je ubaci u gol (1:2). Igrao se u tim trenucima šesti minut nastavka, a već u narednom napadu mreža se opet zatresla. Jevremovićeva je konačno ,,razbila maler“ i pogodila gornji desni ugao gola Mašinskog za novo izjednačenje (2:2). Do kraja je ostalo deset minuta, a napadi veterinarki nastavili su da se nižu. Trudile su se futsalerke FVM-a da dođu do pobede, dok su igračice Mašinskog maksimalno bile skoncentrisane da odbrane ,,bod“. To im nije pošlo za nogom. Igrao se petnaesti minut kada je Jevremovićeva primila loptu na polovini terena, pretrčala tri svoje čuvarke i preciznim udarcem zatresla mrežu (3:2). Do kraja utakmice Mašinski fakultet nije pripretio pa su veterinarke zabeležile prvu pobedu u ovoj sezoni.

Trener Fakulteta veterinarske medicine, Srđan Jović, pohvalio je svoje izabranice za pruženu partiju: ,,Mislim da smo bili bolji rival tokom cele utakmice, da smo primili golove iz naših grešaka, ali je na kraju sve došlo kako treba. Mislim da je trebalo da bude ubedljivije. Naš cilj je polufinale, tako da trudićemo se“ – nije krio optimizam nakon pobede Jović.