Jelić inženjer pobede Građevinskog fakulteta

535

Košarkaši Građevinskog fakulteta slavili su protiv Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja 58:46 (13:13, 11:9, 20:15, 14:9) u okviru Lige Univerziteta u Beogradu. Početak meča je bio izjednačen, ali je potom građevina preko Jelića (23p, 10sk) uspela da prelomi meč i na kraju slavi. Na drugoj strani se istakao Badovinac postigavši 19 koševa.

Prva četvrtina je bila izjednačena čemu u prilog ide činjenica da su oba tima postigla po 13 poena. FSFV je poveo 7:4, no Jelić je svojim potezima čuvao građevince u egalu. Timovi su igrali veoma čvrsto te nije bilo lakih poena. Jelić je u ovom periodu postigao osam poena za svoj tim, većinu iz reketa, a na drugoj strani su bili raspoloženi Badovinac i Žilović sa po pet.

Nastavak utakmice je bio neizvestan kao i prva deonica, mada je Građevinski uspeo da povede polovinom četvrtine. Tri uvodna minuta su bila neefikasna s obzirom na to da su ekipe postigle ukupno četiri koša. Usledio je tajm-aut posle koga su Jelić i Trtović pogodili trojke. Usledila je mini-serija građevinaca 4:0 pred kraj prvog poluvremena, a pri rezultatu 24:20 Jovanović je pogodio za dva poena te je FSFV imao svega dva poena manje u odnosu na protivnika (24:22).

Vukosavljević
Drugo poluvreme se dosta razlikovalo u odnosu na prethodni deo meča. Građevina je dosta bolje otvorila ovaj deo igre, te serijom 10:2 uspela da se odvoji na dvocifreni plus (34:24). Dobrom odbarnom i organizacijom napada su igrači iz Bulevara kralja Aleksandra uspevali da održe razliku između 11 i sedam poena, koliko je i bilo na kraju trećeg perioda (44:37). Problem za FSFV je bio i taj što nisu igrali dobro timski s obzirom na to da su im većinu poena u ovom periodu postigli Badovinac i Pustahija posle solo akcija.

U poslednjem kvartalu su igrači Građevinskog fakulteta takođe igrali organizovano i čvrsto. Imali su dosta raspoloženih igrača, Jelić, Jakšić, Mitrović i Vučićević su se upisivali u strelce, dok je na drugoj strani jedino Badovinac pogađao, uz jednu trojku Stojšića. Građevinci su ovu četvrtinu rešili u svoju korist 14:9, te na kraju upisali ubedljiv, dvocifreni trijumf. Krajnji rezultat bio je 58:46.