Jeković srušio građevinu

7

Košarkaši Fakulteta organizacionih nauka savladali su ekipu Građevinskog fakulteta rezultatom 58:55 (20:14, 15:14, 10:10, 13:17) u okviru devetog vikenda SUUB lige. FON-ovce je do trijumfa predvodio Branislav Jeković sa 19 poena, dok se na drugoj strani istakao Jakšić sa 23 poena.

Uprkos porazu, građevinci su sa šuterskog aspekta odlično tvorili meč, pogodivši tri trojke iz isto toliko pokušaja, preko Jakšića, Babića i Pejovića. Na njihove pogotke van linije 6, 75 momci u plavim dresovima su odgovorili preko raspoloženog Nikolića, koji je u ovom periodu ubacio 6 poena. Pored Nikolića, razigrali su se Radosavljević i Jeković i raznovrsnim napadačkim arsenalom odveli svoju ekipu na +6 pred start druge četvrtine. Interesantan je podatak da u prvoj četvrtini nijedna ekipa nije zabeležila skok u napadu.

U drugoj četvrtini Jakšić je namestio ruku, i zahvaljujući njegovim naskocima sa vrha kapice ekipa Građevinskog fakulteta uspevala je da održi rezultatski priključak. Jakšića je dobrom  realizacijom slobodnih bacanja u ovoj četvrtini (4-4) pratio Babić, ali su na drugoj strani Jeković i Bogdanović odgovorili  trojkama i poenima iz reketa, ćime su konstantno održavali prednost svog tima na 2-3 poseda i tako kompenzovali čak pet prodatih lopti u ovom kvartalu. FON-ovci su na odmor otišli sa sedam poena viška u odnosu na protivnika (35:28).

Drugo poluvreme ekipa FON-a je započela furiozno u fazi napada. Nakon Radosavljevićevih poena, Bogdanović je trojkom sa osam metara odveo svoj tim na dvocifrenu razliku prvi put na meču (40:28). Nikolić i Jeković su nedugo zatim povećali prednost svoje ekipe na +15 (45:30), nakon čega su FON-ovci iznenada stali u napadu. Građevinci su odigrali agresivnu odbranu, zatvorivši šut i reket, a Babić je svojim egzibicijama u napadu zadavao glavobolju protivniku i relativno brzo prepolovio vođstvo protivnika pred poslednjih 8 minuta igre (45:38).

Početkom poslednje četvrtine oscilacije u igri FON-ovaca bile su i dalje vidljive. Jakšić je postigao sedam vezanih poena i doprineo smanjivanju razlike na samo -2 (53:51). Baš u trenutku kada su smanjili zaostatak na samo jedan posed, građevinci su ušli u šuterski kontraritam, što je FON-ovcima ostavilo manevarski prostor da se opet odlepe. Radosavljević je sjajno odigrao u završnici, bio je skoro nepogrešiv kada je utakmica ušla u penal završnicu, pogodivši 5 od 6 slobodnih bacanja. Priliku da izbori produžetak, imao je Jakšić, ali je njegov šut iz teške pozicije završio samo na obruču.

Najefikasniji igrač na utakmici, Branislav Jeković tvrdi da je njegov tim potcenio protivnika u drugom poluvremenu.

“Mislili smo da će biti mnogo lakša utakmica. Došlo je do opuštanja ekipe, i slabije igre što nas je dovelo u egal završnicu, ali možemo da budemo zadovoljni, s obzirom na činjenicu da duže vreme nismo trenirali zajedno”, istakao je Jeković.

Prethodni tekstViša Turistička prejaka za Višu Poslovnu
Naredni tekstJeftanić posekao šumu

Student druge godine novinarstva na Fakultetu za medije i komunikacije. Zaljubljenik u košarku i fudbal. Životna želja mi je da spojim posao i hobi i da izveštavam sa međunarodnih klupskih ili reprezentativnih takmičenja u pomenutim sportovima.