Izabranice Medicinskog upisale prve bodove

90
SAMSUNG

Odbojkašice Medicinskog fakulteta savladale su ekipu Elektronskog rezultatom 2:0, po setovima (25:13, 25:23).Ovom pobedom Medicinarke su prekinule niz od dva poraza zaredom, i tako upisale prve bodove u Ligi.

U prvom setu igračice Medicinskog dominirale su igri od prvog do poslednjeg poena.Odmah su povele sa 3:0, a zatim i sa 5:1 i tu razliku su povećavale kako se set bližio kraju. Pri rezultatu 15:6 za Medicinski, igračice Elektronskog bile su primorane da traže prvi tajm-aut, usled najvećeg vođstva njihovih protivnica. Medicinarke su dobrim servisima stvarale veliki problem protivnicama, kojima je dugo trebalo da stabilizuju i poboljšaju svoju igru na prijemu. Nakon tajm-auta Medicinarke su napravile najveću seriju od 6 poena i tako stvorile nedostižnu razliku. Pri rezultatu 21:8 ekipa Medicinskog bila je primorana da zatraži tajm-aut zbog lakše povrede jedne od njihovih igračica. U nastavku seta čak ni dva uzastopna as poena za Elektronski nisu uspela da smanje razliku, a Medicinarke su iskoristile već prvu meč loptu i tako dobile prvi set sa 25:13.

SAMSUNG

Drugi set doneo je promenu u igri odbojkašica Elektronskog. Iako su Medicinarke vodile i u nastavku meča, ekipa Elektronskog je, pre svega dobrim servisima, uspela da izjednači rezultat i ubrzo stigne i do prvog vođstva. Usled najveće prednosti Elektronskog od 8:5, Medicinarke su bile primorane da zatraže tajm-aut. U nastavku meča usledila je “rezultatska klackalica”, gde su se obe ekipe smenjivale u vođstvu. U tim trenucima  igračice obeju ekipa žestoko su se borile za svaki poen. Sredinom seta odbojkašice Elektronskog imale su inicijativu i prednost, ali je Medicinski serijom od 4 poena uspeo da preokrene rezultat i da do kraja seta održi prednost, do konačnih 25:23 za pobedu.

Kapiten Medicinskog fakulteta, Svetlana Stošić, bila je zadovoljna nakon odigranog meča:

“Nakon dve izgubljene utakmice konačno smo zaigrale u punom sastavu, što se i odrazilo na našu igru, a samim tim i na konačan rezultat. Prvi set nam je bio lakši, dok smo se u drugom malo opustile, ali se na kraju sve dobro završilo za nas. Na kraju, jedno veliko bravo za moj tim”, izjavila je tehničar pobedničke ekipe.