ITS slavio protiv Visoke sportske i zdravstvene škole

53

Futsaleri Visoke škole strukovnih studija za informacione tehnologije savladali su ekipu Visoke sportske i zdravstvene škole rezultatom 7:4 (4:1) u okviru prvenstva Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Momci sa ITS-a igrali su organizovano tokom čitave utakmice i predvođeni trostrukim strelcem, Radovanovićem stigli do novih bodova.

Bolje su utakmicu otvorili futsaleri Visoke sportske i zdravstvene, igrao se prvi minut kada je Matić postigao vodeći pogodak za svoju ekipu (0:1). Priliku da uvećaju prednost imali su nakon pokušaja Markovića, ali je njegov šut izblokiran. Uspela je ekipa ITS-a da se konsoliduje nakon početne ofanzive Visoke sportske i zdravstvene škole. Do izjednačenja su stigli nakon brzog kontranapada. Macanović je dodao do Jaćovića koji je pogodio za 1:1. ITS-ovci su nastavili da čekaju grešku protivničke ekipe i svoju šansu su vrebali iz polukontri i kontri. Upravo su nakon jedne uigrane polukontre imali šansu da povedu. U prilici se našao raspoloženi Radovanović, ali je njegov šut zaustavio golman Visoke sportske i  zdravstvene škole. Tokom prvog poluvremena na golu ITS-a sigurnim intervencijama istakao se Francuski. Novi pogodak u mreži Visoke sportske i zdravstvene viđen je nakon 12 minuta igre. Uigranu akciju ITS-a preciznim udarcem završio je Radovanović, a u ulozi asistenta ponovo se našao Macanović (2:1). Do kraja poluvremena viđena su još dva gola u mreži Markovića. Najpre je Radovanović postigao svoj drugi pogodak, ovoga puta na dodavanje Aranđelovića (3:1), a potom je Krstić iskoristio novo precizno dodavanje Macanovića, te se na odmor otišlo pri rezultatu 4:1.

visoka

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, golom Visoke sportske i zdravstvene škole. Marković je dodao loptu do Pantovića, koji je preciznim udarcem savladao novog čuvara mreže ITS-a Mikovića (4:2). Ubrzo po primljenom pogotku, ekipa ITS-a je uspela da uzvrati. Kapiten Jaćović je asistirao, a u strelce se po drugi put na utakmici, upisao Krstić (5:2). Nakon što je upisao asistenciju, Jaćović je nesmotreno reagovao u svom kaznenom prostoru i savladao sopstvenog golmana (5:3). Nakon autogola, uvukla se nervoza u ekipi ITS-a, igrali su bez Macanovića, što se osetilo u organizaciji napada. Ekipa Visoke sportske i zdravstvene škole zaigrala je čvršće u odbrani čekajući grešku protivničkih igrača. Sredinom drugog poluvremena, nakon nepreciznog dodavanja futsalera ITS-a, otvorio se kontranapad za Visoku sportsku i zdravstvenu. Lopta je došla do Matića koji je preciznim udarcem po zemlji matirao Mikovića (5:4). Da do preokreta ne dođe potrudio se Radovanović. Nakon soloprodora snažno je šutirao, a Marković je bio nemoćan (6:4). Imali su futsaleri Visoke sportske i zdravstvene škole priliku da se ponovo približe na gol zaostatka, međutim Miković je u završnici utakmice bio neprevaziđena prepreka. Konačan rezultat postavio je Spaskoski savladavši Markovića u poslednjem minutu utakmice (7:4).

Po završetku duela, trostruki strelac u ekipi ITS-a Zoran Radovanović kao presudan trenutak na meču izdvojio je momenat kada je igrač Visoke sportske i zdravstvene škole isključen zbog dva žuta kartona.

“Uspeli smo da pobedimo i pored malih poteškoća. Protivnička ekipa je veoma čvrsta i jaka, a mi nismo imali priliku do sad da igramo protiv baš jakog protivnika. Imamo nove igrače koji se još nisu privikli, ali biće bolje. Čestitam protivniku na prikazanoj igri”, izjavio je Radovanović.