Istorijska bronza za odbojkaše RGF-a

248

Ekipa Rudarsko – geološkog fakulteta savladala je u meču za treće mesto u Prvoj studentskoj ligi odbojkaše Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 2:1, po setovima 9:25, 25:20 i 15:10. Iako je FON ubedljivo slavio u prvom setu, RGF je uspeo da napravi veliki preokret i da sezonu završi sa bronzanom medaljom. Fonovci su posle dva poraza poslednjeg finalnog dana zauzeli četvrto mesto. U ključnim trenucima utakmice za bronzu, posebno se istakao Stefan Milić, koji je odličnom igrom posebno u trećem setu, odveo svoj tim do istorijskog uspeha.

Predvođeni izuzetno raspoloženim Vukašinovićem, odbojkaši FON-a pokazali su potpunu dominaciju u prvom setu. Igrali su raznovrsno u napadu, pa se nije znalo ni sa koje pozicije protivnicima preti veća opasnost. Snažnim servisima su poremetili prijem a samim tim i organizaciju napada RGF-a. Odlična akcija FON-a i zakucana lopta posle duplog penala Glišića dovela ih je do dvocifrene prednosti od 17-7. Do kraja seta samo su povećavali vođstvo do maksimalnih plus 16. Set završava as servisom Vukašinović za konačnih 25-9.

Fakultet organizacionih nauka

Drugi deo igre bolje otvaraju odbojkaši FON-a. Odlično postavljenim blokom Aškovića, koji je vratio loptu protivnicima pod noge došli su do prednosti od 6-3. U tom trenutku činilo se kao da će FON slaviti ubedljivo u dva seta. Još je došlo i do povrede Lošića sa RGF-a, pa preokret nije bio na vidiku. Međutim, slika na terenu se potpuno promenila. Fonovci su se opustili, a odbojkaši RGF-a nisu imali više ništa da izgube, pa su počeli da igraju mnogo bolje i snažnije. Odličnim napadima Okovića i Milića stigli su do prednosti od 17-10. FON je sve više grešio, a to su RGFovci znali da iskoriste. Održavali su visoko vođstvo sve do 23-16. FON se vraća u igru zahvaljujući odličnom bloku i dolazi na minus tri, 23-20. Ipak, Milić sa RGF-a stavlja tačku na drugi set i donosi izjednačenje svojoj ekipi. Rezultat je bio 25-20.

Odličnim napadima Aškovića ponovo FON bolje startuje. Međutim, RGF ubrzo preko Spasojevića preokreće na 5-3. Fonovci su zatražili tajm aut i posle pauze su uspeli da dođu do izjednačenja 6-6. Pojačali su igru odbojkaši RGF-a i blokom Jančića su poveli sa 9-6. U samoj završnici napadi i servisi Milića bili su neodbranjivi za ekipu FON-a. Rudarsko – geološki je samo povećavao razliku i na kraju zasluženo slavio sa 15-10.

RGFFON

Rudarsko - geološki

FON m

Ubedljivo dobijanje prvog seta i opuštanje u drugom delu igre, na kraju su koštali FON osvajanja bronze.
Čestitao bih protivnicima na pobedi. Mi smo odlično odigrali prvi set, ali je posle toga došlo do opuštanja, što je RGF u potpunosti iskoristio. U taj brejku ni sreća nije bila na našoj strani, oni su poveli sa četiri poena razlike i mi na kraju nismo uspeli da preokrenemo“, rekao je srednji bloker FON-a Mladen Vukašinović.

Kapiten pobedničke ekipe Nikola Jančić istakao je da je veoma srećan što je njegov tim uspeo da pobedi u ovako bitnoj utakmici.
Stvarno sjajan rezultat za nas. Ova bronza je ogroman uspeh za mali fakultet kao što je RGF. Pokazali smo karakter kada smo se vratili posle prvog seta. Znali smo i verovali da takav set ne može da se ponovi. Tako se i ispostavilo, pojačali smo igru, pokazali veliku želju i na kraju zasluženo slavili“, izjavio je Jančić.