ISBC KUP: Rezultati četvrtfinala

66

Na Međunarodnom studentskom košarkaškom kupu u Moskvi odigrani su mečevi četvrtfinala. Plasman među četiri najbolje ekipe obezbedile su selekcije Belorusije, Srbije, Rusije 1 i 2. Polufinalni mečevi na programu su sutra.

Ekipa Belorusije ubedljivo je savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 87:56. Rezultatska neizvesnost bila je prisutna do treće četvrtine kada su izabranici Rostitslava Verguna stekli dvocifrenu prednost, koju su konstantno uvećavali do kraja susreta. Beloruse su do pobede predvodili raspoloženi Maksim Lijutič sa 18 poena i 9 skokova i Jauheni Belijanku sa 15 pogodaka.

Selekcija Srbije savladala je Ukrajinu rezultatom 77:69. Zahvaljujući sjajnom izdanju Vladimira Đorđevića Stefana Savića, momci sa FSFV-a iz Niša su u drugoj četvrtini uspostavili kontrolu nad rezultatskim tokom, koju su održali do kraja meča. Đorđević je meč završio sa 19 (8-10 iz igre), a Savić sa 16 poena.

Ekipa Rusije 2 je deklasirala Poljsku rezultatom 84:58. Izabranici selektora Andreja Pavlenka su nadigrali protivnika u skoro svim segmentima igre. Ruse je do pobede predvodio maestralni Danil Aksenov sa 26 poena.

Drugi domaćin, selekcija Rusije 1, bila je ubedljiva protiv Estonije, pobedivši je rezultatom 86:65. Pitanje pobednika rešeno je tri i po minuta pre kraja, kada su se Rusi predvođeni Kirilom Pisklovim odlepili na +18, čime je pitanje pobednika bilo rešeno. Pisklov je na konto upisao 21 poen.

Raspored polufinalnih mečeva (23.05):

17:00 Belorusija – Srbija

19:15 Rusija 2 – Rusija 1

Prethodni tekstNovi šampion SUUB lige je FSFV
Naredni tekstSRBIJA U POLUFINALU
Student novinarstva na Fakultetu za medije i komunikacije i zaljubljenik u košarku. Životna želja mi je da spojim posao i hobi i da izveštavam sa međunarodnih klupskih ili reprezentativnih takmičenja u pomenutom sportu.