Industrija bolja u ruletu protiv Orfanela

131

Možda i najbolju utakmicu odigrali su Industrijalci i Orfanela. Utakmica je počela u visokom
ritmu, bilo je po nekoliko šansi na obe strane. Povela je ekipa Orfanela u trećem minutu preko
Miladina Kolarskog koji je izborio prostor za udarac, šutirao u suprotni ugao, i doneo prednost
svojoj ekipi. U nastavku bez izglednih prilika sve do šestog minuta, Jovan Uščumlić ostaje sam
na drugoj stativi, ostao mu je lakši deo posla i donosi izjednačenje svojoj ekipi. Da su
Industrijalci preuzeli inicijativu svedoči i stativa Topića u sedmom minutu. Usledio je fantastičan
solo prodor Mihaila Lubinca koji je krunisao pogotkom i doneo preokret u poslednjem minutu
prvog dela igre.
Prvi pokušaj u drugom delu igre beležimo u 12. minutu, šutirao je Topić a lopta je završila sa
spoljne strane mreže. Dva minuta kasnije velika greška u poslednjoj liniji odbrane Orfanele,
Topić se našao na pravom mestu i povećava na 3:1. Kako je postigao pogodak, tako je bio i
direktan krivac dva minuta kasnije za primljen gol. Driblao je Topić u svom petercu, izgubio
loptu, a David Nađ je uspeo da to iskoristi na najbolji način i smanji rezultatski zaostatak.
Industrijalci nisu stali i minut nakon primljenog gola Mihailo Lubinac još jednom pogađa iz
kontra napada za 4:2. Minut posle Lubinčevog pogotka u listu strelaca upisao se i njegov saigrač  Stefan Lovren volej udarcem sa sedam metara. Tačku na utakmicu svojim trećim pogotkom  stavio je Mihailo Lubinac. On je iz kontre još jednom bio precizan i poneo je epitet najboljeg  igrača utakmice. Dva minuta pre kraja Dejan Grubješić je ublažio poraz svoje ekipe, naleteo je  na odbitak i pogodio mrežu Industrijalaca, što je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje na ovoj utakmici.