IKT vlada USSB-om, Tanaskovićev dabl-dabl za Farmasi kup!

591

Košarkaši Visoke škole za IKT osvojili sur Famasi kup Univerzitetskog sportskog saveza Beograda pobedom nad Univerzitetom Singidunum 57:37 (20:4, 15:14, 8:8, 14:9). Ovim trofejom, IKT-ovci su upotpunili sjajnu sezonu, budući da su osvojili i šampionsku titulu u ligi USSB-a. IKT je bio bolji tokom celog meča, a već posle uvodnih nekoliko minuta su uspeli da steknu dvocifrenu prednost koju su tokom meča samo nadograđivali. Šampione je predvodio Miloš Tanasković koji je postigao 16 poena i uhvatio 11 lopti, a dodao je i četiri asistencije, dok je solidno izdanje u timu Singija imao Zdravković sa 12 poena.

Meč je počeo serijom IKT-a 5:0, a smanjio je Kovačević pogotkom za dva poena. Od tog momenta, postojala je samo jedna ekipa na terenu. Visoka škola za IKT je zagospodarila reketom u napadu i odbrani, te na taj način onemogućila Singidunumu da razvije unutrašnju igru. Takođe, u nastavku prvog perioda igre je IKT pogodio maltene sve što je šutnuo, a taj ritam u napadu je prenet iz dobre defanzive, budući da su do kraja četvrtine primili samo jedan koš. Redom su pogađali Milošević, Tanasković, Drobnjak Vujović. Singidunum je bio bezidejan u napadu, a u odbrani nisu mogli da zaustave raspoložene centre IKT-a, pa je na kraju prve četvrtine bilo 20:4 za Visoku školu za informaciono komunikacione tehnologije.

Start drugog perioda je dosta ličio na uvodnu četvrtinu. IKT je imao dominaciju u napadu i odbrani, dobro su skakali, a odbrana je bila na visokom nivou. Pogocima Tanaskovića, IKT-ovci su došli do 20 poena prednosti posle 13 minuta igre (24:4). Informatičari su igrali dobro u pozicionom napadu, a koristili su i svaku grešku tima sa Voždovca. Ipak, posle veoma lošeg perioda Singidunuma sa početka meča, ova ekipa je uspela da se probudi do poluvremena. Odigrali su do odlaska na odmor nekoliko lepih napada, počeli su da pogađaju otvorene šuteve i bolje su gradili svoj reket. Igrači IKT-a nisu forsirali teške šuteve, već su polako gradili napade i održavali razliku koja je na poluvremenu iznosila 17 poena (35:18).

U trećoj četvrtini je viđen mali broj poena na obe strane, svega 16 kombinovano. Odbrana je na obe strane bila na visokom nivou. Iako je razlika bila velika, Singidunum se nije predavao. Igrači ove ekipe su davali sve od sebe kako bi se vratili rezultatski u ovaj meč, ali je odbrana IKT bila na visini zadatka. U ovom periodu je viđeno i malo nervoze, pošto su obema ekipama dosuđene nesportske lične greške, kao i tehničke greške. Ipak, ovo nije poremetilo IKT koji je preko Slavena Miloševića održavao razliku u momentima kada je Singi pretio. Na kraju ovog perioda igre, IKT je imao prednost 43:26.

Poslednja četvrtina je protekla mirno. Singidunum je i dalje pokušavao da se vrati, ali je na svaki njihov potez IKT imao spreman odgovor. Košarkaši sa Palilule su igrali istim intenzitetom kao i u većem delu utakmice, a pred sam kraj meča je viđen i najlepši potez na utakmici kada je Zdravković uposlio Miloševića pasom sa celog terena za lake poene. Osim ovog poteza, nije bilo previše uzbuđenja, a konačan rezultat je glasio 57:37 za slavlje IKT-a.

Trener tima Univerziteta Singidunum Nemanja Ćulafić izneo je svoje utiske posle osvojenog drugog mesta u Farmasi kupu: “Juče smo pobedili FON, to jeste bilo iznenađenje. Očigledno smo se puno istrošili na toj utakmici, ostali smo bez dosta energije koju nismo uspeli da nadoknadimo. Ovu utakmicu danas smo dosta slabo otvorili, a do kraja nismo uspeli to da nadoknadimo. Ostaje žal što smo se zaustavili na drugom mestu, ali Bože moj, i ovo je veliki uspeh. Čestitao bih mojim momcima na borbi koju su pružili, a čestitao bih i protivnicima na fer borbi i na zasluženoj pobedi“, rekao je Ćulafić.

Na drugoj strani, jedan od najzaslužnijih za osvajanje duple krune IKT-a Miloš Tanasković rekao je da je veoma srećan posle ove utakmice: “Mnogo smo srećni zbog duple krune. Prošle godine smo bili srebrni, a ove godine, hvala Bogu, imamo duplu krunu. Presrećan sam. Sledeće sezone očekujemo nove igrače, a kostur ekipe ostaje isti, tako da očekujemo da ponovimo ovaj rezultat“, završio je krilni centar Visoke škole za informaciono komunikacione tehnologije.