IKT ubedljivom pobedom do finala

366

Košarkaši Visoke škole za I.K.T. pobedili su Beogradsku poslovnu školu rezultatom 58:36 (19:8;11:7;13:8; 13:15)  u polufinalnoj utakmici USSB lige. Meč je protekao u potpunoj dominaciji igrača IKT-a koji su od starta nametnuli svoj ritam igre i ni u jednom trenutku nisu dozvolili protivniku da se vrati u meč i uđe se u eventualnu neizvesnu završnicu, te imaju priliku da večeras brane titulu šampiona.

Ekipa BPŠ-a je u ovu utakmicu ušla kao ekipa koja je do polufinala došla bez poraza. Međutim, IKT je od samog strta zaigrao čvrsto u odbrani i tečno u napadu što je dovelo do toga da u prvoj polovini uvodne četvrtine naprave dvocifrenu razliku (15:4).  Taj deo meča bez ikakve dileme obeležila je timska igra košarkaša IKT-a koji su u odbrani sve preuzimali i bili agresivni na loptu, a kao rezultat toga bio je da su protivnika sveli na svega četiri poena, od toga samo dva iz igre. Iz kvalitetne odbrane, a samim tim i dodatnog samopouzdanja, usledila je fantastična igra u napadu gde su igrači bili nesebični i u svakom napadu se tražila najbolja pozicija za šut, tako da su imali stopostotan učinak u prvih sedam poseda. Iz te timske igre istakao se  Milošević, definitivno najbolji igrač IKT-a, koji je postigao sedam poena. Sa druge strane ekipa BPŠ-a u tim trenucima je izgledala potpuno neorganizovano. U odbrani nisu bili dovoljno agresivni tako da su primili dosta lakih poena, a u napadu nisu imali ideju, tačnije njihovi organizatori igre Novaković, Đorđević i Blagojević. Do kraja četvrtine se nije ništa promenilo, pa se na prvi duži odmor otišlo sa rezultatom 19:8 u korist IKT-a.

Drugi period otvaraju ponovo igrači IKT-a, tačnije Milošević koji polovično  rešava prva četiri napada svoje ekipe sa jednom, ujedno prvom, pogođenom trojkom i jednim polaganjem pod košem za 24:8. Usledio je period igre u kojem igrači BPŠ-a pogađaju šest vezanih poena i najavljuju buđenje, ali je nažalost to ostalo na najavi pošto su do kraj četvrtine postigli samo jedan poen iz šest napada. Jedini koji je vredan pomena u ekipi BPŠ-a bio je Nikolić koji je postigao pet od sedam poena svoje ekipe i imao četiri defanzivna skoka. Glavni razlog zašto igrači BPŠ-a nikako nisu mogli da uđu u neki ritam i u ovoj četvrtini bio je nastavak agresivne igre IKT-a u odbrani gde su Radosavljević, Crnoglavac i Nikolić šutirali iz neizgrađenih pozicija ili preko ruke. Na veliki odmor se otišlo sa ubedljivom prednosti za ekipu IKT-a 30:15.

Posle idealnog prvog poluvremena košarkaša IKT-a, koji su ekipu koja ima poene u rukama sveli na svega 15 poena, a pritom postigli 30 , su nastavili u istom ritmu i prednost je samo rasla. Odbrana je nastavila da funkcioniše besprekorno pa se igrači BPŠ-a ni uvom periodu nisu nadavali koševa, svega osam, od toga četiri sa linije za slobodna bacanja, što nije bilo dovoljno za neki priključak i ulazak u poslednju četvrtinu sa jednocifrenom razlikom.  U ovoj četvrtini treba istaći Đorđevića koji je sa dva svoja prodora i polaganja pokušao da promeni ritam igre i probudi svoju ekipu, koja je kroz čitav meč kuburila sa procentima šuta iz igre, međutim to je ostalo samo na pokušaju.  Na kraju ovog perioda na semaforu je pisalo 43:23.

Poslednjih deset minuta je proteklo u rutinskom otaljavanju posla IKT-a i ako se ekipa BPŠ-a malo probudila i dobili ovu četvrtinu sa 15:13.  Početak ovog perioda u potpunosti pripada BPŠ-u, kada prave seriju od 7:3. Nju je otvorio Smiljanić prvom trojkom na ovom meču za BPŠ, nastavio je Mladenović polaganjem, a tačku je stavio Smiljanić ovoga puta flouterom. Međutim, sve nade košarkaša BPŠ-a su utihnule onog trenutka kada najpre Zečević u poslednjoj sekundi napada pogađa za tri poena, a potom odmah u sledećem napadu i Milošević pogađa trojku za 46:33.  Do kraja četvrtine po jednom su sa distance pogađali Đorđević, Drobnjak i Tanasković, a van linije 6,75  pogađali su Milošević i Mladenović. Na kraju konačan rezultat je iznosio 56:38 za ekipu IKT-a.

Trener poražene ekipe  vidno razočaran posle ubedljivog poraza svoje ekipe je izneo utiske. „ Tokom cele sezone izgledali smo dosta dobro i uigrano međutim danas je to sve palo u vodu, ali i dalje mislim da imamo najbolju ekipu u ovom takmičenju. Čestitao bih momcima sa IKT-a koji su danas zasluženo pobedili, a mi se okrećemo bori za treće mesto“, istakao je trener poražene ekipe.
Sa druge strane najbolji igrač IKT-a Milošević staloženo i bez neke velike euforije iznosi utiske posle pobede i ulaska u finale. „ Od prvog minuta smo odigrali skoncentrisano prvenstveno u odbrani iz koje su proistekli neki laki poeni a oni su nam dali dodatno samopouzdanje tako da smo relativno lako bez nekih većih problema priveli meč kraju. Okrećemo se sutrašnjem  finalu u kojem naravno idemo na pobedu“, istakao je Milošević.

Prethodni tekstPlužnjikov obezbedio tri boda poljoprivrednicima
Naredni tekstVTŠ u finalu posle drame
Student sam Fakulteta političkih nauka, smer novinarstvo. Ukoliko se jednog dana definitivno odlučim da budem sportski novinar, želeo bih da pratim košarku, kao svoj omiljeni sport i sport kojem sam posvetio sedam godina intezivnih treninga. Cilj koji bih voleo da ostvarim jeste da jednog dana komentarišem derbi sa koleginicom.