IKT u uzbudljivoj završnici do još jednog finala

132

Košarkaši Visoke škole za IKT pobedili su ekipu Beogradske poslovne škole rezultatom 55:52 (17:16, 10:11, 10:12, 18:13) i tako se plasirali u finale kupa Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. U izjednačenoj utakmici momci sa opštine Palilula su u završnici odigrali dve odlične odbrane, a u napadu je odgovornost preuzeo Milošević i sa pet vezanih poena prelomio utakmicu i rešio pitanje pobednika.

Krenuli su osvajači USSB lige sigurno i poveli rezultatom 12:3. Najzaslužniji za ovaj furiozan start bio je Milošević sa osam poena, uz dve trojke. Međutim ekipa BPŠ-a nije potonula i u nastavku je zaigrala mnogo bolje, tačnije Crnoglavac i Nikolić su bili precizni van linije 6,75 za potpuni povratak u meč. Do kraja četvrtine ekipa IKT-a je uspela da sačuva prednost, a Milošević je sa još jednim košem, ovoga puta iz reketa, već u prvoj četvrtini bio dvocifren sa 10 poena. Na kraju rezultat ovog perioda iznosio je 17:16 za košarkaše sa opštine Palilula.

Start druge deonice obeležila je ekipa BPŠ-a koja poenima Crnoglavca i Mladenovića dolazi do prve prednosti na ovom meču od tri poena, 20:17. Usledio je brz odgovor ekipe trenera Milenkovića i trojkom Zečevića se dolaze do rezultata 20:20. Nastavak donosi rezultatsku klackalicu gde se igrao koš za koš, a u poslednjim sekundama meča trojkom Crnoglavca ekipa u plavoj opremi odlazi do pobede u ovoj deonici 11:10 i izjednačenja na meču 27:27.

Nastavak donosi potpunu rezultatsku neizvesnost, ali i najneefikasniju četvrtinu sa dosta izgubljenih lopti na obe strane, čak sedam. I jedna i druga ekipa su se mučile u napadu, koji su bili statični i bezidejni. U ovom periodu ekipu IKT-a poene  je postizala iz reketa, a pogađali su Tanasković i Drobnjak , dok su na drugoj strani ugalvnom sa poludistance precizni bili Cvejić i Nikolić. Tokom cele četvetine ekipa u plavoj opremi je jurila rezultat sve do 35:35. Tada je ekipa BPŠ-a uspela da napravi kakvu takvu prednost, serijom od 4:0, i da u poslednju deonicu uđe sa dva poena prednosti ,39:37, što je nagoveštavalo uzbudljivu završnicu.

Odlučujućih deset minuta obeležila je dobra odbrana ekipe IKT-a, ali i Miloševićevih 9 poena, kojeg su košarkaši BPŠ-a u prethodne dve četvrtine upotpunosti neutralisali što se tiče košgeterskog učinka. On je posle dobre ekipne odbrane, naročito u završnici, znao to da iskoristi i sa svojih pet poena prelomio meč i rezervisao mesto u velikom finalu. Na drugoj strani ekipa u plavoj opremi pokušala je trojkama da se vrati u meč međutim nije uspela u tome, a najviše je pokušavao Mladenović, 0/3. Konačan rezultat meča je bio 55:52 za ekipu IKT-a.

Pored dva fenomenalne ekipne odbrane u završnici meča, ključ pobede je bio Milošević sa 21 postignutim poenom i on je izneo svoje utiske posle prolaska u finale kupa. ” Sjajno smo otvorili utakmicu i došli do rezultata 12:3, a onda smo se malo opustili i to su protivnici znali da kazne. Mislim da je ekipa BPŠ fantastično pripremila ovaj meč, ali da su presudile dve naše dobre odbrane u završnici meča, tako da bih čestitao mojim saigračima,” istakao je Milošević.

Na drugoj strani trener poražene ekipe, malo razočaran posle poraza u polufinalu, izneo je svoje viđene ove utakmice. “Ovu pobedu jurimo u tri prethodna meča, ali su momci iz IKT-a kada se malo bolje sagleda ipak bolji od nas i ovom prilikom bih im čestitao. Nastavljamo dalje da radimo pa ćemo videti šta će biti u sledećoj sezoni,” naglasio je trener BPŠ-a.

Prethodni tekstPrvi zvanični turnir studenata Beograda u basketu 3×3
Naredni tekstSingidunum udedljivo do finala kupa
Student sam Fakulteta političkih nauka, smer novinarstvo. Ukoliko se jednog dana definitivno odlučim da budem sportski novinar, želeo bih da pratim košarku, kao svoj omiljeni sport i sport kojem sam posvetio sedam godina intezivnih treninga. Cilj koji bih voleo da ostvarim jeste da jednog dana komentarišem derbi sa koleginicom.