IKT u polufinalu!

272

Futsaleri Visoke škole za informacione i komunikacione tehnologije drugi su polufinalisti prvenstva Univerzitetskog sportkog saveza Beograda. Oni su do plasmana među četiri najbolje ekipe u ligi došli savladavši u četvrfinalu Fakultet muzičke umetnosti rezultatom 5:1(0:0). Muzičari, koji su igrali samo sa jednom izmenom uspeli su da pariraju drugoplasiranjoj ekipi prošlogodišnjeg šampionata sve do 32. minuta, međutim u završnici IKT je slomio otpor protivnika i rutinski priveo utakmicu kraju.

Prvo poluvreme bilo je neefikasno i pored velikog broja prilika na obe strane. Na samom početku vicešampioni prošlogodišnjeg prvenstva, zapretili su najpre preko Radenkovića i Spasića, a potom je i kapiten Vojinović imao priliku, međutim njihovi šutevi sa distance nisu bili dovoljno precizni kako bi ozbiljnije ugrozili čuvara mreže muzičara. Uzvratila je potom ekipa iz Ulica kralja Milana, preko Božilovića, ali je i ova akcija završena bez da se mreža zatresla.  Tokom celog prvog poluvremena igralo se brzo i ofanzivno na obe strane, najmanja greška jedne od ekipa automatski je ostavljala priliku protivničkim igračima da razviju brzi kontranapad. IKT je najozbiljnije prilike da stigne do prednosti imao preko Mladenovića, čije je snažne šuteve u više navrata zaustavljao Đorđević, dok je u redovima muzičara Paunović bio najraspoloženiji. Tokom prvih 20 minuta igre mreže su mirovale, najviše zbog činjenice da je igračima i jedne i druge ekipe nedostajala koncentracija u završnici akcija.

Tokom prvih deset minuta nastavka viđen je sličan razvoj situacija kao i tokom prvom poluvremena. Veliki broj brzih i uigranih akcija na obe strane, međutim, bez realizacije. Muzičari su svoje šanse za pogodak imali nakon pokušaja Paunovića, Božilovića, a potom i Bulatovića, dok je Visoka IKT škola zapretila preko Mladenovića i Stankovića. Međutim, kao i tokom prvog poluvremena, akcije su se završavale ili nepreciznim udarcima koji nisu predstavljali opasnost za golmane ili pogrešnim dodavanjima. Rezultat 0:0 bio je aktuelan sve do 32. minuta kada je snažan Stankovićev šut bio neodbranjiv za Đorđevića, te je IKT poveo 1:0. Ubrzo je ekipa iz Ulice Zdravka Čelara stigla i do prednosti od 2:0. Nakon brzog kontranapada u strelce se upisao Spasić. Do trećeg pogotka futsaleri IKT-a stigli su nakon solo akcije Mladenovića, koji je uputio snažan šut sa šest metara i tako matirao Đorđevića (3:0). Priliku da smanji zaostatka muzičara imao je Božilović nakon slobodnog udarca, međutim, njegov pokušaj je otišao preko gola. Nisu uspevali muzičari da se oporave nakon tri brza gola koje su primili i da uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu, naprotiv, IKT je stigao i do četvrtog gola, nakon što je Steljić iskoristio gužvu u kaznenom prostoru (4:0). Najraspoloženiji u redovima IKT-a Mladenović stigao je i do drugog gola na utakmici, nakon što je iskoristio novi kontranapad svoje ekipe (5:0). Do kraja utakmice Fakultet muzičke umetnosti uspeo je da ublaži poraz Bulatović lob udarcem savladao Todorovića za konačnih 5:1.

Po završetku utakmice dvostruki strelac u pobedničkoj ekipi Nikola Mladenović bio je zadovoljan zbog trijumfa i otkrio nam je očekivanja od polufinalne utakmice: “Tokom prvog poluvremena nedostajalo nam je i sreće da damo gol, ali nismo imali ni završnicu. Međutim, vremenom je to bilo sve bolje i bolje i završili smo to kako treba. Mislim da smo bili bolji, imamo dobre šanse u polufinalu i nadam se da ćemo da pobedimo”, rekao je Mladenović.