IKT rutunski do polufinala

175
dav

Visoka škola za informaciono komunikacione tehnologije savladala je ekipu sa Matematičkog fakulteta, rezultatom 47:35 (18:8, 12:9, 9:8, 8:10) i tako se plasirala u polufinale kupa. IKT je odigrao jos jednu sjajnu utakmicu, i bez velikih poteškoća došao do pobede.

Na samom početku meča IKT je krenuo da igra svoju igru i preko Drobnjaka, koji je postigao šest vezanih poena, i odmah pokazao da je sjajno raspoložen. Na drugoj strani protivnici nisu uspeli da postignu poen u uvodna tri minuta, sve do trojke Ristića koji prekida  crnu seriju svoje ekipe. IKT-ovci su sjajno zatvorili reket i bili dominantni u skoku, i konstantno povećavali prednost, dok su matematičari bili inferiorni ispod koša, i samo preko Ristića pokušavali da zaprete. Na kraju uvodne četvrtine, bilo je 18:8 u korist IKT-a.

Početak druge četvrtine doneo nam je malo sporiji ritam, koji je obilovao izgubljenim loptama obe ekipe. Zečević postiže prve poene u četvrtine, ali ponovo Ristić održava svoju ekipu i vezuje pet poena, a za njim se nadovezuju Stojević i Stojanović i prave mini seriju 9:4. Ali nakon tog momenta vezali su čak sedam promašaja, dok su IKT-ovci preko Drobnjaka i Tanasković koji je vezao pet poena, povećavali rezultat koji je na poluvremenu glasio 30:17.

dav

Treća četvrtina počela je u istom scenariju kao i prethodna. Veliki broj izgubljenih lopti i mali broj poena. Matematičari su pokušavali da zaprete izvan lije 6,75, ali ih šut nije služio, dok su Informatičari igrali dosta rasterećeno, a  do peona su dolazili sigurnom igrom u reketu. Drobnjak je dominirao u skoku i već na polovini treće četvrtine došao do dabl dabl učinka. Kako je igra odmicala, prednost je bila sve veća veća. Stojanović i Ristić su uspeli da smanje prednost pred kraj četvrtine sa dve vezane trojke. Dimitrović je u zadnjim sekundama četvrtine sjajnim prodorom pogodio za 39:25.

Poslednja četvrtina je odigrana sa dosta manje žara jer je ekipa IKT a usporila ritam i igrala igru koja njima odgovara. Drobnjak je nastavio da radi ono sto je radi čitavu utakmicu i nastavio da zatrpava koš matematičara, a pri rezultatu 41:29 prelepim zakucavanjem na asistenciju Zečevića ukrasio svoju sjajnu partiju. Gosti su do kraja uspeli da smanje razliku pogodcima Stamenića i Ristića, ali to nije bilo dovoljno. Utakmica je završena rezultatom 47:35, a zasluženo su slavili momci ispod  “Malog doma”.

Statistika Matematički fakultet Visoka škola za informaciono komunikacione tehnologije