IKT preko Turističke do novog finala i duela sa VIŠER-om!

529

Košarkaši Visoke škole za informaciono-komunikacione tehnologije plasirali su se u finale Prvenstva studenata i studentkinja pobedivši Visoku turističku školu 63:49 (11:13, 12:9, 20:8, 20:19). U reprizi prošlogodišnjeg finala, Turistička je uspevala da bude konkurentna u prvom poluvremenu, ali je IKT dobrom odbranom i šutem u trećoj četvrtini uspeo da prelomi i reši meč u svoju korist.

Momci iz ulice Zdravka Čelara su dobro otvorili utakmicu i poenima Drobnjaka poveli 6:3. Potom je usledila serija Turističke škole 6:3 preko Lazića za 9:9. Šakotić je pogodio za novu prednost IKT-a (11:9), a Lazić je trojkom doveo svoj tim u prvo vođstvo (12:11). Pred kraj četvrtine su momci sa Novog Beograda su mogli da povećaju na plus tri, ali je Ilić pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja (13:11 u korist VTŠ-a). Tokom ovog perioda je viđena dobra odbrana turista, dok je na drugoj strani bila nešto drugačija situacija. IKT-ovci nisu mogli da zaustave Lazića, te ih je to koštalo zaostatka pred ulazak u drugi kvartal.

Početak drugog desetominutnog dela meča je IKT otvorio serijom 5:0. Vujović je prvo pogodio za dva, a potom je Drobnjak poentirao uz faul. Miladinović je uzvratio trojkom, a Milošević je pogotkom za dva vratio prednost IKT-u (18:16). Nemanja Ilić je novom trojkom doneo novih plus jedan svom timu, ali je problem bio na drugoj strani parketa, pošto je Drobnjak ponovo pogodio uz faul. Ovoga puta, nije iskoristio dodatno bacanje, no to nije previše uzdrmalo tim sa Palilule. Nastavili su da igraju svoju igru, te su održavali minimalnu prednost. Odbrana je dobro funkcionisala, ali u napadu nije bilo sve kao što je zamišljeno. Srećom po IKT, ni Viša turistička škola nije bila bolja u ofanzivi, a o tome svedoči i podatak da su turisti u poslednjih četiri minut poluvremena postigli svega dva poena, i to sa penala. Na polovini utakmice informatičari su imali prednost 23:22.

U trećoj četvrtini su košarkaši IKT-a uspeli da prelome utakmicu. Pogađali su iz svih pozicija, a u odbrani su bili jako dobri. Dobili su ovaj period rezultatom 20:8, a tome je kumovala i nešto slabija šuterska četvrtina motora ekipe VTŠ-a iz prvog dela Predraga Lazića. IKT je u prva četiri minut napravio seriju 7:2 što je primoralo protivnike na tajm-aut. I posle pauze su nastavili informatičari sa dobrom igrom u odbrani, dozvolivši još svega dva poena VTŠ-u u naredna dva minuta, a to je opet nateralo turiste na minut odmora. Posle nove pauze se razbudio Ilić ubeleživši četiri poena, ali je već tada bilo plus 10 za IKT (40:30). Pri tom rezultatu je dosuđena i tehnička greška Simiću, a to je Vujović iskorstio i povećao prednost na 43:30 pred odlazak na odmor.

Visoka škola za IKT Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta
18 Drobnjak 23 5/7 9/11 1 6 1 1 3 1
Posledna deonica je bila dosta efikasna. Timovi su kombinovano postiglo 39 poena (20 IKT, 19 VTŠ). Iako je prednost informatičara bila dvocifrena, Turistička se nije predavala. Naročito se trudio Ilić koji je postiao 11 od svoja 22 poena u ovom delu meča. Šakotić je takođe bio veoma dobar u ovoj četvrtini, te je pogocima sa penala i trojkama održavao prednost svog tima. Istakao se i Drobnjak sa dva lepa zakucavanja. IKT je rutinski čuvao prednost i na kraju slavio 63:49.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Drobnjak sa 23 poena i sedam skokova, dok je na drugoj strani Ilić zabeležio 22, a Lazić 20 uz osam uhvaćenih lopti.

Viša turistička škola Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta
69 Miladinović 6 1/2 1/3 1/1 3 1
Posle plasmana u finale, trener IKT-a Stefan Milenković istakao da je ovo bio veoma naporan meč za njegov tim. “Polufinale je, očekivali smo težak duel. Pripremili smo se za njihove najbolje igrače Ilića i Lazića. Mislim da smo dovoljno dobro odradili taj posao, pobedili zasluženo i ušli u finale”, rekao je Milenković.

Na drugoj strani, najbolji strelac Visoke turističke škole Nemanja Ilić rekao je da je pobednika odlučio period slabe igre njegove ekipe u trećoj četvrtini. “Prvu četvrtinu smo dobro odigrali. Otišli smo na poluvreme sa jednim poenom zaostatka. Držali smo odbranu pod kontrolom, naročito njihove visoke igrače Miloševića i Drobnjaka od kojih je pretila najveća opasnost. Napad je išao koliko, toliko. Onda je u drugom poluvremenu presudila ta “žuta minuta” u odbrani i napadu koja nas je mučila tokom čitave sezone, a to nas je protiv ekipe kao što je IKT koštalo poraza. Mi smo bili nervozni, malo su uticale i neke sudijske odluke. Ali dobro, šta je tu je, idemo dalje. Imamo sada utakmicu za treće mesto, pa ćemo videti”, završio je krilni igrač Visoke turističke škole.

U prvom polufinalu VIŠER je savladao KPA 44:43.