IKT pobedio uporne bezbednjake za trofej Farmasi kupa

187

Futsaleri Visoke škole za informaciono i komunikaciono tehnologije osvojili su Farmasi kup, pošto su u finalu bili bolji od Fakulteta bezbednosti, rezultatom 3:2 (2:1). Malobrojna publika u Posco Areni videla je odličan futsal duel u kom su obe ekipe opravdale ulogu finalista.

Utakmica je idealno počela za Bezbednost, Sekulić je u 5. minutu odigrao dupli pas sa Milojevićem i rutinski pogodio za vođstvo. Uzvratio je IKT sedam minuta kasnije, zaspala je odbrana bezbednjaka, a Steljić je zatresao mrežu posle pravovremene asistencije Radenkovića. Otvoren futsal se igrao tokom čitavog prvog perioda, mnogo šansi na obe strane, a četiri minuta nakon izjednačujućeg gola IKT je došao do potpunog preokreta. Stanković je iskoristio loš pas Sekulića, istrčao kontru i efektnim udarcem doneo radost navijačima – 2:1.

Od početka drugog poluvremena Bezbednost je preuzela terensku inicijativu, dok se IKT koncentrisao na kontranapade. Redom su pokušavali Sandić, Sekulić i Poledica, ali je siguran na golu bio inspirisani Živković. Neiskorišćene šanse skupo su koštale ekipu iz Gospodara Vučića. IKT je iskoristio jednu od kontri i našao se korak bliže u osvajanju takmičenja koje je organizovao Univerzitetski sportski savez Beograda. Radenković je upisao novu asistenciju, a realizator je bio Spasić. Već u sledećem napadu odgovorio je Fakultet bezbednosti preko svog najboljeg pojedinca, Sekulić je sa nešto manje od pola terena posao projektil pravo u rašlje za 3:2. Pokušali su bezbednjaci sa golmanom-igračem da izbore makar penale, ali nisu uspeli da iskoriste višak u polju, a odbrana IKT-a je izdržala do kraja.

IKT je posle dva vezana poraza u finalima, prošle sezone, stigao do dugo čekanog i zasluženog pehara.

Aleksandar Vojinović, kapiten pobedničke ekipe, smatra da je srce presudilo.

„Mislim da je pobeda zaslužena, dugo smo gradili ovu ekipu, imali smo  malih problema, mnogo nas je bilo na Elektrijadi, pa su se mnogi razboleli, ali smo i bez snage, zahvaljujući srcu stigli do trofeja. Protivnik je i više nego iznenadio, verujem da ćemo i u budućnosti voditi ovakve bitke“, rekao je kapiten IKT-a.

Marko Sekulić, dvostruki strelac u finalu, istakao je da osvojeno drugo mesto na Farmasi kupu istorijski uspeh za Fakultet bezbednosti.

„Moglo je biti i drugačije, prvo poluvreme bili smo malo lošiji, dok smo u drugom  pokazali bolju igru, na vreme dali gol za 3:2, ali protivnici su odigrali fantastično i čestitam im na osvojenom prvom mestu. Utakmica je bila fer, korektna i borbena, mislim da ste i vi gledaoci uživali. Takođe, smatram da su penali bili realni, falilo nam je malo, vidi se da ne treniramo dovoljno, u tom smislu IKT je organizovaniji od nas. Čestitam i mojim saigračima na borbi, neki nas napuštaju, ovo je istorijski uspeh za naš fakultet. Hvala organizaciji, hvala i vama što ste ispratili sve i vidimo se sledeće sezone“, – zaključio je Sekulić.