IKT jači od VIŠER-a za treću titulu u nizu!

591

Košarkaši Visoke škole za informaciono-komunikacione tehnologije pobedili su Visoku školu elektrotehnike i računarstva 45:36 (16:7, 7:11, 14:14, 8:4) i tako odbranili titulu u USSB ligi. Šampione je do trofeja nosio Stefan Drobnjak sa 18 poena i osam skokova.

Utakmica je otpočela dobrom saradnjom Drobnjaka i Miloševića. Drobnjak je ponetirao dok je Milošević asistirao (4:0). Smanjio je Tomić pogotkom za dva poena, ali to nije bilo od preterane važnosti za protivnike. Centarski duo IKT-a je nastavio da odlično sarađuje, a priključili su im se i Kaljević i Staletović za prednost od 13:2. Đurašković je sa vezanih pet poena smanjio prednost IKT-a, ali su Milošević i Staletović novim pogocima održavali IKT-ovce na sigurnoj distanci do kraja četvrtine (16:7). Problem za VIŠER je pre svega bio veliki broj promašenih zicera, što su informatičari maksimalno iskoristili.

Na početku drugog perioda je Drobnjak pogodio jedno bacanje i povećao na plus 10 (17:7). Ubrzo je dosuđena i tehnička greška VIŠER-u, što je Šakotiću dalo priliku da poveća na maksimalnih 11 poena razlike (18:7). Milin je vratio život VIŠER-ovcima pogotkom uz faul, međutim nije realizovao dodatni penal. Isti igrač je nekoliko napada kasnije ponovo poentirao uz prekršaj, ali je ovog puta bio sigurniji sa linije za slobodna bacanja. Ova serija od pet poena Milina je dala impuls elektrotehničarima, te su oni bolje zaigrali u odbrani, što se vidi iz činjenice da je IKT imao četiri izgubljene lopte u ovom periodu igre. Milovanović i Podboj su takođe zaigrali dobro u napadu, te tako omogućili svom timu da dobije ovu četvrtinu i približi se na poluvremenu na minus pet (23:18).

IKT Statistika
Visoka škola za IKT Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta
18 Drobnjak 18 4/6 7/9 2 6 3 2
Treća deonicaje bila najefikasnija, ali i najneizvesnija. Timovi su postigli 28 poena kombinovano (po 14). Milošević je na startu pogodio tri slobodna bacanja, a trojkom je uzvratio Tomić. Drobnjak je povećao na plus sedam (28:21), a usledio je nešto slabiji period u napadim obe ekipe. To je primoralo VIŠER na minut odmora posle dva i po minut igre u nastavku. Po povratku na teren, IKT je ponovo uspeo da dođe do dvocifrene razlike preko Drobnjaka, Radovanovića i Šakotića (35:25). Ovaj minus nije obeshrabio tim sa Voždovca, koje je serijom 7:2 uspeo da se ponovo približi na minus pet na kraju pretposlednjeg dela igre (37:32).
VIŠER Statistika
VIŠER Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. Lopta
77 Tomić 5 1/2 1/4 3 4 2 1
Završni kvartal je bio obeležen sigurnom igrom aktuelnog šampiona. Za razliku od prethodne deonice, timovi su igrali jako slabo u napadu. IKT je pametno uspevao da odbije napade protivnika. Pre svega je ekipa iz Zdravka Čelara igrala veoma sporo, tražeći dobru poziciju za šut, a VIŠER je izgubljenim loptama i slabim građenjem koša propuštao svoje šanse. Posle osam minuta igre u ovoj četvrtini je bilo 41:34, a IKT je zatražio minut pauze kako bi se što bolje pripremio za završnicu. To im je pošlo za rukom. Dobrom odbranom i sigurnim šutem su uspeli da privedu meč kraju, te slave 45:36 i odbrane po drugi put trofej namenjen najboljoj ekipi USSB-a.

Najbolji strelac finala i jedan od najboljih igrača u toku ove sezone Stefan Drobnjak se posle osvojene titule zahvalio svojoj ekipi na dobroj igri, ali je čestitao i VIŠER-u na pruženom otporu. “Hteo bih da se zahvalim za odlučnu organizaciju USSB-u, što su priredili ovaj spektakl. Hteo bih da se zahvalim i ekipi VIŠER-a na odličnoj igri i odličnom finalu. Zahvalio bih se svojim saigračima na odličnoj igri”, završio je centar IKT-a.

Prethodni tekstPravnice pobedile u poslednjoj sekundi!