Heroj utakmice – Radivojević

839

Rukometna utakmica koja je odigrana u hali „Vraz“ između Mašinskog fakulteta i Fakulteta političkih nauka završena je nerešenim rezultatom 20:20 (9:9) u okviru Lige Univerziteta u Beogradu.

Prvo poluvreme je počelo jakim napadom mašinaca koji su postizali golove iz kontre i tako u startu dostigli prednost od 3:0. Igrač desnog krila Vojnović  (14) je postigao prvi gol za politikologe i tako vratio svoju ekipu u igru. U nastavku utakmice, došlo je do sedmerca za Mašinski fakultet koji je uspešno izveo Lečić (3) što je omogućilo mašincima prednost (4:2).  Politikolozi su se branili i približili su se protivniku zahvaljujući Injcu koji je postigao gol sa pozicije desnog beka. Nakon prvog tajm-auta Mašinskog fakulteta, politikolozi su poveli sa 7:4. Protivik je,sredinom prvog poluvemena, preokrenuo igru u svoju korist kada je sa pozicije pivota Antonijević (14) postigao gol. Preočanin i Vojnović (14) su ,nakon tajm-auta, dali golove koji su doveli do izjednačenog rezultata (9:9) i tako završili prvo poluvreme.

Jovanović (15)

Tokom drugog poluvremena, istakao se golman Fakulteta političkih nauka Radivojević (33) koji je branio gol svog tima i tako obezbedio veoma malu prednost protivnika (11:10). Sa četrnaest odbrana, Radivojević je u nastavku utakmice , svojoj ekipi omogućio lakšu igru. Mašinski fakultet je u drugom poluvemenu stagnirao, tako da su politikolozi imali mogućnost da povedu utakmicu. Tokom poslednjih minuta drugog poluvremena, mašinci su napadali sa pozicije krila i ubrzo ostvarili prethodno propuštene prilike (18:17).  Usledio je sedmerac za politikologe koji je realizovao Kranjc (10) čime je kraj meča postao napetiji. Pred sam završetak meča, Pavlović (11) je postigao gol za Mašinski fakultet i na taj način postavio konačnih 20:20.