Građevinski ubedljiv protiv Veterine

273

Futsaleri Građevinskog fakulteta savladali su rezultatom 7:1 (2:1) ekipu Fakulteta veterinarske medicine u okviru šestog kola lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Veterinari, koji su igrali bez izmene nisu uspeli da pruže snažniji otpor uigranim Građevinarima, koji su utakmicu rešili sredinom drugog poluvremena kada su za pet minuta postigli četiri gola.

Na samom početku utakmice blagu inicijativu preuzela je ekipa Građevinskog, koja je zapretila preko Šljukića i Milutinovića. Međutim, oni nisu uspeli ozbiljnije da ugroze mrežu Veterine. Na drugoj strani, veterinari su uzvratili preko Đorđevića čiji je šut bio nedovoljno precizan. Nove prilike za vodeći pogodak, građevinari su imali ponovo preko Milutinovića, ali i Ratkovića, međutim, do promene rezultata nije došlo. Najozbiljniju priliku za vetrinare tokom prvih deset minuta igre imao je Aksić čiji je snažan šut Avramović uspešno zaustavio. Igrao se 15. minut utakmice, kada je viđen i prvi pogodak. Nakon uigrane akcije Građevinski fakultet je poveo golom Vrbničanina (1:0). Zatražili su futsaleri iz Bulevara oslobođenja kraći predah kako bi konsolidovali svoje redove, međutim, pauza je više prijala momcima sa Građevinskog. Oni su ubrzo po povratku na teren postigli i do drugog gol na utakmici, a ponovo se u strelce upisao raspoloženi Vrbničanin (2:0). Uspela je ekipa Veterine u sledećem napadu da prepolovi zaostatak. Avramović je istrčao sa gola kako bi sprečio šut veterinara, međutim, lopta se odbila do Aksića koji je glavom ubacio loptu u nebranjenu mrežu. Do kraja poluvremena obe ekipe su imale šanse da stignu do novog pogotka, ali se to nije dogodilo, te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:1.

Drugo poluvreme bolje su otvorili futsaleri Veterine. Zapretili su preko Aksića i Majsotorovića, ali je Avramović bio neprevaziđena prepreka. Tokom prvih deset minuta druge denice težište igre se prebacilo na polovinu građevinara, međutim njihove kolega sa Veterine nisu uspele da postignu pogodak i tako stignu do izjednačenja. Kazna za promašaje usledila je u 30. minutu kada je Milutinović snažno šutirao po zemlji i tako savladao golmana Veterine za 3:1. Već u narednom napadu viđen je i četvrti pogodak u mreži Touakovića. Raičević je dodao do Milutinovića koji je precinim udarcem postigao svoj drugi pogodak na utakmici (4:1). Peti gol za Građevinski fakultet delo je igrača Fakulteta veterinarske medicine. Nakon kontranapada kombinovali su ponovo Raičević i Milutinović, a Majstorović je u pokušaju da izbaci loptu van kaznenog prostora, nespretno odreagovao i savladao sopstvenog golmana (5:1). Do kraja utakmice viđena su još dva gola. Nakon brzog kontranapada, koji je povukao Ratković, lopta je došla do Filipovića koji je postigao pogodak za plus pet građevinara (6:1). Igrao se poslednji minut utakmice kada je Ratković zaobišao dvojicu protivničkih igrača šutirao iskosa u dalji ugao i tako savladao golmana Veterine za konačnih 7:1.