Građevinski preokretom do pobede

430

U drugom kolu Lige Univerziteta u Beogradu, sastali su se košarkaši Saobraćajnog fakulteta i Građevinski fakultet u hali KK “Sava”. Građevinski je, preokretom u poslednjoj četvrtini, porazio saobraćajce rezultatom 57:52 (14:18, 8:16, 15:12, 20:6).

Prvu četvrtinu otvorio je saobraćajac Đokić, pogotkom za dva, ali samo nekoliko sekundi kasnije, prve poene su upisali i studenti Građevinskog fakulteta, trojkom Jakšića (3:2). Pošto je Građevinski upao u seriju promašaja, student Saobraćajnog, Đokić, nastavio je da dominira i napravio je veću razliku u poenima (7:12). Pred kraj ove deonice, saobraćajci Đokić i Nešković, pogodili su za tri, dok je za ekipu Građevinskog, trojku postigao Ležaja (14:18).

U drugih osam minuta, student  sa Voždovca, Nešković, prvi je doneo nove poene svom timu (18:20). Građevinac Jaksić, pogodio je za dva, a nakon toga, Jovanovski je u kontranapadu ostvario nove poene za svoju ekipu (16:22). Kada je Prelević, uz asistenciju Ležaje, uspeo da Građevinski približi poenima Saobraćajnog (22:25), saobraćajci su pogodili niz trojki, od kojih je dve ostvario Dojčinović, a jednu Makić i tako se odvojili na 12 poena razlike (22:34).

Topalović

Ekipa Saobraćajnog, u trećoj četvrtini, nije uspela da ostvari poene pre tajm-auta, dok su građevinci Premović i Jelić povećali rezultat svog tima za sedam poena (29:34). Nakon pauze, saobraćajci Mrđa i Jovanovski, pogodili su trojku i tako ponovo napravili veću razliku u poenima (29:40). Nisu ni građevinci zaostajali, pa je Tripković pogodio trojku (34:42). Poslednje poene u ovoj četvrtini, ostvario je građevinac Jaksić, u kontranapadu (37:46).

Serijom promašaja Saobraćajnog fakulteta, počela je poslednja četvrtina. Građevinski fakultet, pojačao je napad i ostvario niz pogodaka. Prvu trojku zabeležio je građevinac Jelić, a nakon toga mu se pridružio kolega Mitrović (43:46). Ekipa Građevinskog, timskom igrom preokrenula je rezultat (48:46). Pogotkom za dva i slobodnim bacanjem, saobraćajac Mrđa, izjednačio je rezultat nakon pauze (49:49). Motivisana ekipa Građevinskog, nastavila je da ređa poene do kraja meča i odnela je pobedu rezultatom 52:57.