Građevinci timskom igrom do pobede protiv Filološkog fakulteta

666

Građevinski fakultet pobedio je ekipu Filološkog fakulteta rezultatom 80:45 (21:7, 24:14, 20:13, 15:11), u okviru drugog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najraspoloženiji na utakmici su bili Živko Vučićević sa 12 poena, 5 skokova i isto toliko asistencija, a na drugoj strani se izdvojio Nedeljko Košanin sa 20 poena i 6 skokova.

Građevinci su od starta utakmice napravili veliku razliku koju su do kraja meča i povećali. Filološki fakultet se održavao u meču trojkama, međutim to nije bilo dovoljno za dobro organizovane građevince. Imali su par mini serija u toku druge i treće četvrtine ali su to momci sa Građevinskog fakulteta nulirali njihovom dobrom igrom pod košem.

Mitrović M. 44 Milovanović N.
Ivan Jelić je svojim skokovima u napadu kroz celu utakmicu svojoj ekipi obezbeđivao dodatni napad (23:11). Vučićević je u drugoj četvrtini napravio seriju šuta za tri poena, pogodivši 3 za redom i tako dodatno povećao razliku svoje ekipe (32:13) . Košanin je uspešno probijao ekipu Građevinskog fakulteta, ali ga šut za tri poena nije služio. Visoki igrači su bili nezaustavljivi u reketu, i tu je najveću prednost imala ekipa Građevinskog fakulteta. Pri kraju utakmice su obe ekipe usporile ritam igre, u poslednjih par minuta Košanin je napravio seriju prodora i upisao dodatnih 8 poena (72:36). Susret je završen u korist košarkaša Građevinskog fakulteta rezultatom 80:45.