Građevinci srušili veterinare

164

Košarkaši Građevinskog fakulteta savladali su ekipu Veterinarskog fakulteta rezultatom 67:44 (14:13, 16:16, 18:3, 19:12), u okviru jedanaestog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Tim Građevinskog predvodili su Jelić (17) i Jakšić (14), dok je sa druge strane najviše poena ostvario Kiković (13).

Prva četvrtina je bila neizvesna do samog kraja. Koš za košem, studenti građevine poveli su poenom razlike. Prvi su se upisali na semafor  pogotkom Jakšića za tri. Nakon što im je ukrao loptu, veterinar Savić upisao je prve poene u kontranapadu (3:2). Građevinci Jakšić i Jelić nizali su koševe i dopisali još osam poena, dok im je kolega Dinčić asistirao i u kontranapadu ostvario dva poena (13:8). Za tri je pogodio student veterine Tarnaris (13:11). Poslednje poene u ovoj deonici upisao je student veterine Savić (14:13).

Jelić P.

Drugih osam minuta počeli su napadom studenata građevine. Prelević je, skokom u napadu ostvario dva poena (16:13). Nakon dve trojke studenta veterine, Kikovića, uspeli su da izjednače rezultat (21:21). U ovoj četvrtini, oba tima su ostvarila po 16 pogodaka, ali je ekipa građevinaca ponovo bila bolja za jedan poen (30:29).

Sportiste Veterinarskog fakulteta stigao je umor, pa su u trećoj deonici ostvarili samo 3 poena, pogotkom Railića. Građevinac Prelević je zabeležio šest poena, uz asistenciju kolege Dinčića (36:32). Nakon tajm-auta, ekipa Građevinskog je napravila veću razliku u poenima, zabeleživši dve trojke Jelića i Čepića (45:32). Četvrtina je završena pogotkom Mitrovića za dva (48:32).

Poslednjih osam minuta započeo je student građevine Mitrović košem za tri (51:36). Jelić je postigao osam poena, a njegov kolega Dinčić sedam što im je osiguralo pobedu. Bez obzira na to što su veterinari upisali 12 poena, bili su u velikom rezultatskom zaostatku. Građevinac Čepić je postupio fer-plej i nije hteo da šutira na samom kraju. Meč je završen pobedom Građevinskog fakulteta 67:44.