Građevinari zakazali finale sa pravnicima

94

Odbojkaši Građevinskog fakulteta savladali su ekipu Filozofskog fakulteta rezultatom 2:0 (25:15, 25:23) i plasirali se u finale lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Građevinari su bez poteškoća osvojili prvi set, a potom drugi potpuno preokrenuli u svoju korist i zasluženo izašli kao pobednici iz drugog polufinalnog duela. U finalu ih čekaju odbojkaši Pravnog fakulteta koji su, takođe maksimalnim rezultatom, slavili protiv Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja.

Građevinari su već na startu prvog seta došli do velike prednosti. Poenima Dimitrijevića, Miletića i Dragovića poveli su sa 8:3 i primorali protivnike da zatraže tajm-aut. Filozofi su svoju šansu tražili preko Petkovića, ali su momci sa Građevinskog fakulteta bili uspešni u bloku. Iskoristili su nekoliko grešaka u polju protivnika i došli do velikih plus deset (15:5). Filozofi su odreagovali novim tajm-autom, ali im ni to nije pomoglo da konsoliduju svoje redove i uhvate rezultatski priključak. Građevinari su održavali dvocifrenu prednost, sve dok nisu počeli da greše u polju. Momci sa Filozofskog fakulteta su iskoristili nekoliko uzastopnih grešaka protivnika i smanjili zaostatak na minus šest (18:12). Kovačić  je tada uspešno proigravao Vidovića i Šuljagića, što je filozofima vratilo nadu u preokret. Međutim, nije dugo trebalo građevinarima da ponovo nametnu svoj ritam igre. Dimitrijević, Stojković i Miletić uspešno su realizovali akcije svog tima i vratili Građevinskom fakultetu dvocifrenu prednost. Za atraktivan završetak prvog seta pobrinuli su se Dragović i Stojković, as servisom, odnosno poenom iz bloka (25:15).

Građevina pojedinačna

Drugi set uneo je veliku dozu neizvesnosti u ovaj polufinalni duel, iako se to na početku nije moglo naslutiti. Građevinari su poveli rezultatom 6:2, a za veliko vođstvo najzaslužniji je bio Miletić, koji je tada upisao četiri poena na svoj konto. Filozofi su uzvratili preko Petkovića koji je konačno probio blok protivnika i vezao tri uzastopna poena (8:7). Posle bloka Vidovića, ekipa iz Čika Ljubine došla je do prvog izjednačenja u ovom meču (9:9), a onda je usledio preokret. Uz gromoglasno navijanje kolega, najpre je Kovačić upisao poen iz bloka, da bi potom Dragović greškom poklonio vođstvo filozofima (10:11). Međutim, radost brojnih navijača Filozofskog fakulteta nije dugo potrajala, građevinari su preko Drobnjaka i Dimitrijevića poveli sa 16:14. Filozofi su i na to imali odgovor – iskoristili su tri vezane greške protivnika da poravnaju rezultat, a onda je raspoloženi Petković sa dva poena doneo novo vođstvo svom timu (17:19). Građevinari su odmah odreagovali tajm-autom, a posle kratkog predaha Dragović i Delčev doneli su novo izjednačenje i veliku neizvesnost u ovom setu (19:19). Usledila je prava rezultatska klackalica, u kojoj je viđen veliki broj grešaka sa obe strane mreže. Građevinari su poveli sa 22:21, ali su filozofi još jednom preokrenuli rezultat u svoju korist (22:23). U samom finišu, Drobnjak je odigrao ključnu ulogu. Sa dva vezana poena doneo je meč loptu Građevinskom fakultetu, a plasman u finale poklonio im je Vidović 13-om greškom filozofa (25:23).

filozofski pojedinačna

Najefikasniji igrač na ovom meču bio je Dragović, koji je na svoj konto upisao 13 poena, od toga tri sa servisa. Jedan manje postigao je Vidović, dok su Dimitrijević i Miletić upisali po sedam.

Kapiten Građevinskog fakulteta Petar Delčev izjavio je nakon meča da je presrećan zbog plasmana u finale, ali priznaje da ih tamo čeka težak protivnik.

,,Čestitao bih Filozofskom fakultetu na borbi, u drugom setu je bilo jako neizvesno. Igraćemo finale sa Pravnim fakultetom i verujem da će to biti dobra i kvalitetna utakmica, oni su odlična ekipa. Pozvao bih sve da dođu da gledaju taj meč i da navijaju’’, rekao je Delčev, uz veliki osmeh.

Finale će se odigrati danas od 17 časova, u SC Vizura u Zemunu.

Prethodni tekstFutsal (ž): Ko će postati šampion?