Građevinari sigurni protiv Matematičara!

8

Rukometaši Građevinskog fakulteta savladali su ekipu Matematičkog fakulteta rezultatom 29:14 (13:3) u okviru Prvenstva koje organizuje USSB. Matematičari, koji su igrali celu utakmicu bez izmena, nisu uspeli da pruže snažniji otpor raspoloženoj ekipi Građevinskog fakulteta, koja je organizovanom igrom stigla do ubedljive pobede.

Početak utakmice obeležile su četiri izgubljene lopte, po dve na obe strane. Nakon nervoznog starta, građevinari su ušli u napadački ritam, dok matematičari nisu uspevali da probiju odbranu protivnika. Povela je ekipa iz Bulevara kralja Aleksandra 2:0 golovima Nikole Karajovića i Cvijovića. Ubrzo nakon drugog pogotka građevinara, Mitrić se golom sa sedmerca upisao u strelce za ekipu Matematičkog fakulteta (2:1). Usledila je serija 5:0 u režiji rukometaša Građevinskog fakulteta, posle koje su došli do vođstva od 7:1. Nakon što je Dubravčić smanjio zaostatak na minus pet (7:2), usledila je nova serija građevinara za ubedljivu prednost od 13:2. Matematičari su do kraja prve deonice uspeli da postignu svoj treći pogodak, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 13:3.

mat gra

U nastavku utakmice građevinari su izvršili promenu na golu. Umesto Jovanovića među stativama se našao Đorđe Karajović. Disciplinovanom igrom ekipa Građevinskog fakulteta uspela je da osujeti pokušaje matematičara da dođu do gola. U napadu se razigrao Matić, dok je Cvijović nastavio da preti sa pozicije krila. Nakon serije od 3:0 početkom drugog dela utakmice, građevinari su došli do 13 golova prednosti (16:3). Matematičari su sredinom poluvremena uspeli da smanje zaostatak (17:7), ali ne i da ozbiljnije priprete rivalu. Nakon dva uzastopna pogotka Matića, građevinari su drugi put na utakmici poveli sa plus 13 (21:8). Tokom poslednjih deset minuta, obe ekipe su zaigrale mekše u odbrani pa je viđen veliki broj pogodaka na obe strane. Igralo se gol za gol, a Deraja je sa dva vezana pogotka u samoj završnici utakmice postavio konačan rezultat 29:14.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Matić sa osam i Cvijović sa pet golova, dok se u ekipi Matematičkog fakulteta istakao Mitrić, koji je sedam puta zatresao mrežu.

Rukometaš Građevinskog fakulteta Andrej Matić po završetku utakmice nam je otkrio šta je presudilo na ovom meču,

,,Zadovoljan sam onim što smo pokazali danas. Odigrali smo snažno i timski i to je odlučilo pobednika. Očekujem da ćemo proći što je dalje moguće, a možda i da osvojimo titulu”, rekao je Matić.