SportIndeks.rs

Građevinari našli lek za Veterinu!

18142881_1958062024480197_33881853_n

Rukometaši Građevinskog fakulteta pobedili su Veterinarski fakultet rezultatom 21:17 (10:7) u okviru USSB lige i tako se plasirali u polufinale. Građevinari su igrali dobrio tokom celog meča i od početka stekli prednost koju su uglavnom održavali. Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Cvijović i Matić sa po pet golova, dok je na drugoj strani bolji od drugih bio Čobanović sa sedam pogodaka.

Utakmicu je otvorio golman Veterine, Veličković, odbranom sedmerca. Na drugoj strani, Građevinari su bili agresivni u odbrani što je rezultovalo žutim kartonom za Stojanovića, ali ih to nije omelo da nastave sa takvom igrom. To se isplatilo pošto su odbranili svoj gol u dva naredna napada i iz kontri uspeli da steknu prednost od 2:0 preko Matića. Međutim, nije se ekipa Veterine tako lako predavala, pošto je već u sledećem napadu postiglo gol preko Karaća kome je asistirao Čobanović. Građevina je bila veoma napadački raspoložena, pošto je i naredna dva napada realizovala. Prvo je veoma dobrim šutem preko odbrane Veličkovića savladao Stojanović, a četvrti gol Građevini je doneo Karajović sa sedam metara. Ipak, Veterina je uzvratila i spustila prednost na 4:3 pošto su dosuđena dva sedmerca u dva uzastopna napada u njihovu korist. Takođe, kao posledica ovog opuštanja u odbrani bio je žuti karton Matiću. Ovaj lošiji period igre Građevinara nije se previše odužio, pa su iz nekoliko dobrih odbrana uspeli da ponovo dođu do tri gola prednosti (8:5) usled čega je trener Veterine tražio tajm-aut na pet minuta do kraja poluvremena. U naredna četiri minuta, Veterinari su odigrali dosta energično i jako, no u nekim situacijama nisu imali sreće. Do 19. minuta, Građevinari su imali prednost od 10:7, ali u poslednji minut ušli su sa igračem manje pošto je Matić zaradio isključenje. Kako bi se dobro organizovali za poslednji napad, Građevinari su tražili minut odmora, ali im to nije bilo od koristi jer je golman Veličković dobro reagovao posle pokušaja Građevinara.

18110405_1958062021146864_16528263_n

U drugo poluvreme, Veterina je ušla dosta energično i rešeno da preokrene rezultat. Ekipe su igrale veoma brzo i vezale nekoliko napada u kojima su postizale golove. Veterinari su igrali dobro u napadu, no Građevinari su uspevali da im odgovore na drugoj strani i tako održavaju prednost stečenu u prvom poluvremenu. Igrači obe ekipe su postali dosta nervozni, pošto je Karać dobio kaznu od dva minuta, no i na drugoj strani je Matić drugi put isključen. U ovoj igri „5:5“ bolje su se snašli Veterinari, koji su prvo smanjili a potom izjednačili rezultat (15:15) na devet minuta do kraja utakmice. Građevinari su posle ove serije Veterine ostali mirni i posle dobre akcije preko Cvijića uspeli da vrate prednost na svoju stranu (16:15). Takođe, golman Građevinaca, Jovanović, bio je na visini zadatka pošto je odbranio sedmerac i potom još jednu priliku. No, Veterinari su i dalje napadali i stigli do izjednačenja preko Karaća. U sledećem napadu, Stevanović je Građevince vratio u prenost, a potom je neopreznost pri izvođenju lopte Veterine iskoristio Derajić i postigao pogodak i doneo svom timu dva gola prednosti (18:16). Ovaj potez okrenuo je momentum na stranu Građevinskog fakulteta, pa je u sledećem napadu Jovanović ponovo odbranio situaciju 1:1, a Derajić je ponovo pogodio za 19:16. Poslednji pokušaj Veterine bio je kada je Karać pogodio veom lepo preko odbrane Građevinaca, no brzo su Građevinci ponovo imali tri gola prenosti posle gola Ilića (20:17). U završnici je došlo do koškanja između dve ekipe posle faula nad pivotom Veterine, Turundžićem, no sudije nisu dozvolile veći sukob, a isključenja su dobili Turundžić sa Veterine, odnosno Matić (treće) i Stevanović sa Građevinskog. Veterina je dobila i sedmerac, ali su bili neprecizni, a ovo je iskoriostio Cvijović i pogodio za konačnih 21:17.

Pokazali smo da možemo da pobedimo u teškim uslovima. Iako je ova utakmica ličila na ragbi meč, uspeli smo da pobedimo i uđemo u polufinale. Čestitao bih protivniku i mojim momcima“ bio je kratak Cvijović sa Građevinskog.

U polufinalu, Građevinski fakultet će se susresti sa pobednikom meča FON:KPA.